– Телевізор продала ще хтозна-коли, а підставки під нього нема? Не хочеш питати – так і скажи, я сама зайду!

Уже кілька місяців всі сусіди дивляться на нас скоса. Хоч в інше місто переїжджай, їй Богу! А все через Таньку, сестру мою рідну. Ми хоч і росли разом, та стали зовсім різними людьми.

Я вищу освіту отримала, на роботу одразу пішла, заміж вийшла. Звісно, трохи молодість не така в мене видалась, як я її собі уявляла. Зате зараз мені 35, а в мене квартира своя, заробіток стабільний і чудова донечка. Думаю, це не так вже і погано.

А от Таня – чорна пляма на нашій родині. З інституту поперли її ще на другому курсі, вищу освіту так вона і не отримала. Водилась завжди з ким прийдеться, тому абортів за її спиною було – хоч відбавляй. Про роботу сестра теж ніколи не переживала. Та й нащо?На чарку завжди десь копійка знайдеться. 

Дуже довго я намагалась удавати, що одна дитина в сім’ї й ніякої сестри в мене немає. Та нещодавно таке вона утнула, що я і досі в шоці!

Батьки мої живуть не дуже багато, на всьому економлять. Тому на всілякі свята я стараюсь їм робити дорогі, але корисні подарунки.

Ми так їм ремонт на кухні зробили, обставили її гарно. Тепер от і до вітальні руки дійшли. 

Навесні в мами був ювілей, ми з чоловіком скинулись їй на чималий такий телевізор. Без новин зараз нікуди, та й мама серіали любить… Словом, чого б і ні?

Але постояв той телевізор у мами кілька днів, а потім – зник. І щоразу, як ми приїжджали, мама нову відмовку придумувала. То в ремонт здали, то на дачу перевезли, то в коробку поставили, бо заважає на стіні… Водила так вона мене за носа кілька місяців, а потім все на місця стало.

– Слухай, Валь, а спитай у сестри, чи немає в неї ще й підставки під телевізор? Я б купила! – сіпнула мене за руку сусідка, поки я хвіртку до мами у двір відмикала.

Пошепки

– Смішна ви така, тьоть Нін! А де ж у неї візьметься та підставка? Вона ж не працює ніде! – розсміялась є.

– Еге, що ти розказуєш! Телевізор продала мені ще хтозна-коли, а підставки нема? Не хочеш питати – так і скажи, я сама зайду. Геть уже зажерлася в тому місті, і слова їй не скажи, – фиркнула тітка Ніна і почовгала додому.

Я аж прозріла! Побігла я до мами, давай же розпитувати, на якій дачі той телевізор стоїть, як вони й так у хаті живуть!

– Ти тільки, доню, не сердься… Таня ж теж наша доця, гроші їй дуже треба були. Вона ж зав’язала, то я і повірила їй. Думала, за голову нарешті візьметься… А вона взяла та й техніку з дому повиносила. І мультиварку вашу, і хлібопічку. Та й до телевізора дібралася, – зізналась таки мама. 

У мене аж очі на лоба полізли! Хіба я спину на роботі гну, щоб сестра за мої гроші пляшку собі купляла?! 

Що робити з цим – не знаю. Мама каже, щоб я Таню не чіпала. Але ж і просто махнути рукою на все це я теж не можу.

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Цікаво, це в кожній сім’ї є такий неблагополучний родич?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector