Тепер на Марсі літають гелікоптери: NASA успішно запустило свій дрон над поверхнею Червоної планети

Літальний апарат «Винахідливість», який прибув на Марс разом з марсоходом Національного аерокосмічного агентства США (NASA) «Наполегливість», успішно здійснив перший в історії людства політ над поверхнею Червоної планети.

Про це йшлося в прямому етері, під час якого інженери NASA аналізували цю подію. Водночас відео самого польоту поки немає, воно з’явиться лише через декілька днів через затримку у передачі даних між Землею та Марсом. 

Політ був не надто довгим. «Винахідливість» піднявся над поверхнею трохи більше як на три метри й провів на цій висоті близько 30 секунд.

Водночас треба не забувати, що дрон відпрацьовував технологію польоту в розрідженій марсіанській атмосфері. Її щільність приблизно у 100 разів нижча, ніж на Землі.

Через це мінігелікоптер оснащений двома вуглепластиковими гвинтами діаметром 120 сантиметрів. Вони змушені дуже швидко обертатися, щоб підняти апарат над поверхнею. 

 

Пошепки

«Винахідливість» — це мінігелікоптер завважки 1,8 кілограма та 1,2 метра діаметром. Його головне завдання — вивчення Марса з повітря: він може зависати на 30 секунд і робити знімки у високій якості двома камерами.

Надалі апарат використовуватимуть для розвідки маршруту та фотографування марсохода «Наполегливість» зі сторони. Попереду у дрона — ще чотири тестові польоти.

Про місію

Марсохід NASA під назвою «Наполегливість» 18 лютого успішно приземлився на поверхню планети. Це вже п’ятий успішно запущений марсохід США — він продовжить геологічні дослідження своїх попередників.

Подорож «Наполегливості» до Червоної планети тривала понад 6 місяців. Автоматичну міжпланетну станцію «Марс-2020», сам марсохід та безпілотний вертоліт запустили з пускового майданчика на мисі Канаверал у Флориді ще 30 липня 2020 року.

На поверхні Марса апарат досліджуватиме ландшафт планети, оцінюватиме його природні ресурси та ризики для наступних місій. Ця програма триватиме два роки, хоча науковці сподіваються продовжити її термін.

Окрім того, під час роботи на поверхні «Наполегливість» також збере зразки ґрунту, щоб доставити його на Землю. Науковці сподіваються за їх допомогою підтвердити чи спростувати наявність життя на планеті.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector