Тепер це перше, на що я почав звертати увагу при знайомстві…

Ми з дружиною часто подорожуємо, і остання місцина, яка вразила мене найбільше – кафе на Гоа.

Воно нам дуже сподобалася, оскільки там була найсмачніша кава, швидкий інтернет та чудові сніданки. Попри це, був там ще один мінус – товариство місцевої богеми, хіпі. Вони кожного дня сиділи в кафе без діла і теревенили, крутили самокрутки та носили дивний  одяг.

Бути поруч з ними деякий час є неабияк виснажливо. Аналізуючи їхнє життя, я розумію, що ці люди впали в крайнощі в гонитві за власною “свободою”. Вони хотіли позбавитися всіх зобов’язань, які нав’язує сучасне суспільство, і отримали неробство, інфантилізм, небажання брати відповідальність, фіаско в матеріальній реалізації.

Ці люди не думають про те, що трапиться завтра, вони насолоджуються сьогоднішнім днем. Але кому потрібна така “свобода”? Цілими днями відпочивати без особистісного розвитку?

Також в нашому світі є і друга крайність. Це кар’єристи, які зранку до ночі завершують проєкти, дедлайни. Вони біжать по життю та забувають про відпочинок, власну сім’ю.

Крайнощі…

Скільки я зустрічав людей, які досягли висот у своїй справі, але потерпілих крах в інших сферах життя – чи то здоров’я, чи особисті відносини.

Також я часто зустрічав “духовних” нероб, які ледве зводять кінці з кінцями. Насправді, ви можете думати про внутрішню силу цих людей, які відмовляються від стандартів життя. Однак, це не так. Перші замість того, щоб піти туди, де складно і страшно, ще більше тікають у свої проєкти, а другі замість того, щоб піти туди, де вони себе ще ніяк не реалізували, ще більше йдуть в «шизотерику».

Дуже часто людина йде туди, де їй добре щось виходить та тікає від того, де є слабкою та вразливістю.

Насправді, набагато важливіше навчитися тримати баланс, “золоту середину”, не впадаючи в крайнощі.

Це так красиво і сильно.

Для мене баланс – це індикатор зрілості людини, це про вихід за межі крайнощів і фанатизму.

Коли я говорю про баланс, я маю на увазі не тільки баланс духовного і матеріального розвитку, як в прикладі з хіпі та кар’єристами.

Для мене, баланс – це щось глибше, тонше і багатогранніше, тут багато різних аспектів:

  • Гармонійна чоловіча і жіноча взаємодія в парі
  • Отримувати – віддавати
  • Внутрішній світ – зовнішня реалізація
  • Свобода – відповідальність
  • Діяльність – відпочинок
  • Соціум – усамітнення
  • Місто – природа
  • Справи – здоров’я – особисте життя
  • Творчість – матеріальна реалізація

Це не так легко, як здається на перший погляд. Я сам інколи випадаю з колії на декілька тижнів, відвідуючи монастирі, а потім можу запекло працювати протягом декількох місяців. Ми повинні слідкувати за цим та корегувати, немов струни гітари. 

Баланс вимагає максимальної усвідомленості, чутливості, мудрості та інтуїції. Гармонія робить людей щасливими та є прикладом для інших. 

Крайнощі не надихають.

Ви згідні зі мною?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Adblock
detector