Тільки у 55 дізналася, як швидко відчистити каструлю від накипу після варення. Працює швидко і коштує дешево!

Знаєте, варення мені інколи нагадувало малу дитину. От буквально відвернешся на секундочку – і все, біда! У мене часто підгоріло варення до дна каструлі і ніяк не могла їх відчистити, чесно. 

Але на допомогу прийшла моя кума. Вона сказала, що всього один засіб допоможе відтерти накип, який вже роками приївся до дна.

Отож, це..звичайна сода. Чесно, я спершу не повірила. От як такий копійчаний засіб може відтерти накип? Однак, вирішила, що родички сусідки має право на випробування. 

Потрібно нагріти 5 літрів води та засипати в неї 100 грамів соди, 100 грамів силікатного клею та 100 грамів гірчичного порошку. Але зауважте, що потрібна така місткість, аби в неї помістилася каструля. 

Далі “топлю” у воді каструлю чи сковорідку і тримаю її там 15-20 хвилин на маленькому вогні. Якщо накип більший, то раджу “варити” каструлю десь 40 хвилин або ж годину навіть. 

Пошепки

Потім просто витягаю каструлю та легенько відтираю накип за допомогою губки чи скребка. Однак, роблю це обережно, без сильного тертя та натисків. Загалом, накип сам відходить від поверхні. В кінці промиваю каструлю прохолодною водою. 

Але от що робити з варенням? Ви думаєте що все, воно зіпсоване і треба викидати? Ні, не поспішайте. Варення завжди можна врятувати за допомогою лимонного соку. На 3 літр варення додаю 1 сік лимону. Він чудово нейтралізує неприємний смак та аромат нагару. 

Ну і остання, найпоширеніша проблема – це вогонь, на якому ви готуєте варення. По-перше, це великий вогонь. По-друге, маленький об’єм каструлі з тонким дном.  

Від бабусі мені дісталася така цікава штучка – спеціальна підставка, типу розсікач полум’я. Саме воно допомагає рівномірно розділяти вогонь під дном каструлі. Тим паче, ця підставка захищає покриття, зберігає довго тепло та не забруднює дно каструлі від накипу. 

Це досить корисна та дешева річ. Тому я рекомендую кожній господні купити таку підставку собі на кухню. Повірте, воно допоможе вам не раз. 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector