Топ-10 найдивовижніших творінь природи на території України (фото)

Цьогоріч відпочинок в Україні особливо актуальний. Багато хто з нас справді недооцінює красу рідної природи, та сьогодні ми розвіємо цей міф і доведемо, що відпочинок в Україні реальний і чудовий. Виявляється, на території нашої Батьківщини є рекордна за довжиною гіпсова печера на Тернопільщині, найбільша пустеля в Європі на Херсонщині… Здивували? А це ще далеко не все! Насолоджуйтесь і плануйте відпочинок заздалегідь!

Олешківські піски

Це і є найбільша пустеля в Європі. Так-так, вона в Україні! На Херсонщині є аж 200 гектарів піщаного килима, навколо якого ростуть ліси. Це справжнє диво, адже колись тут були зелені степи. Сама пустеля має аж 7 основних частин, яких розділяють озера й дерева. Та це ще не все! Лише уявіть, що 300 метрів в глибину під пустелею є підземне прісне озеро. температура тут влітку може бути шаленою, аж до 75 градусів.

Дністровський каньйон

Найвідоміший, бо найбільший, каньйон в Україні, та ще й один з найбільших в Європі. Тут є аж понад сотню рідкісних рослин, тварин та представників неживої природи, які мають світове значення. Тут є і 200-літні ліси, водоспади, печери, скельні храми…. Уявіть лише, що кам’яні стіни каньйону мають висоту аж 250 метрів! Тут досі є залишки палеозойської ери, коли на світі з’явились перші дерева та хребетні тварини.

Чорногора

Ще один рекордсмен — найвищий хребет України. Він містить аж 6 вершин, які перевищують 2000 метрів висоти (Говерла, Петрос, Ребра, Гутин-Томнатик, Бребенескул та Піп Іван). Тут ви знайдете карпатські праліси, навіть альпійські рельєфи з льодяниковими формами. Усе це виливається в узгір’я, полонини, гірські озера. Тут ви побачите всю красу Карпат і запам’ятаєте цю поїздку надовго.

Шацькі озера

Один з найпопулярніших місць відпочинку в Україні. Тут є 24 озера, які розсіяні по всьому Поліссі. Шацькі озера особливі ще тим, що навколо себе мають багато зелених лісів, хвої, свіжого чистого повітря. А ще майже всі озера поєднуються між собою протоками і каналами. Сюди приїжджають для лікування, риболовлі, відпочинку. Вода тут завжди чиста, піщані береги не травмують діток. А одне з цих озер — відомий Світязь.

Озеро Синевир

Кажуть, що це найкрасивіше озеро. А ніхто й не хоче сперечатись, бо, напевно, так воно і є. Синевир ще називають оком Карпат, адже існує він прямо посеред хвойних зелених лісів. А зіницею Синевиру називають маленький острівець посеред води. Уявіть лише, що цей водяний красень утворився тут аж 10 тисяч років тому! Синевир навіть під час найгірших повеней не виходить із своїх берегів.

Урицькі скелі

Національна пам’ятка природи. Такої краси не знайдете на території всієї Європи! тут розкинулись скелі висотою аж в 50 метрів, які виросли просто посеред лісу Львівщини. Лише уявіть це число — 55 мільйонів років! Це вік скель. Усе це пов’язано із рухом тектонічних плит, гори перетворились на щось неймовірне. Тут можна відчути щось неймовірне.

Коясье озеро

Рожеве кримське озеро може вас дивувати: оранжево-червоне і ніжно-рожеве. Це кольори, якими буде тішити вас озеро в різний час однієї доби. Тут навіть можна спостерігати за тим, як наростають  справжнісінькі кристали. Соляні кристали утворюються після того, як рівень води знижуються. Колись це озеро було частиною моря, але між ними утворилась суха ділянка. А таке забарвлення тут завдяки мікроскопічним водоростям роду Dunaliella Salina.

Буковинські водоспади

Посеред лісу і скали, в ущелині річки собі існують і шумно протікають кришталеві, чисті Смугарські водоспади. Вони навіть змінюють звуки у різні пори року. Один з найкрасивіших — Великий Гук, який має висоту аж 19 метрів! А найнижчий має 3 з половиною метри. Та всі вони утворюють чудернацьку і неймовірну красиву систему водоспадів. тут має побувати кожний.

Базальтові стовпи

Це диво природи розташовано посеред Івано-Долинського родовища. Колись тут був вулкан, який викидував лаву аж 650 мільйонів років тому! Мантія плавилась, а потім застигла і стала каменем. В час плавлення температура сягала до 1300 градусів, а форма застиглої речовини і досі нагадує форму стовпів. Тут все рівно, чітко і майже з однаковою висотою — 200 метрів. А самі камені мають аж 30 метрів заввишки!

Оптимістична печера

Чи знали ви, що найдовша в цілому світі гіпсова печера існує в Україні, на Тернопільщині? Цей лабіринт має довжину аж 240 кілометрів! Тут є підземні озера і кольорові кристали. А ще тут є унікальне явище — на дні ходів є малесенькі гострі кристали гіпсу, тож їх прозвали печерним снігом. Здається, що час тут давно зупинився, а повітря тут роками незмінне.

Куди захотілось найбільше?

NataM
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: