ТОП 4 варіанта заготівлі кабачків на зиму — рецепти

Зараз саме сезон кабачків і кожна господиня готує їх: смажені, печені, тушковані. Але як їх законсервувати на зиму так, щоб було по-новому і смачно? Приготувавши консервовані кабачки, ви зможете не тільки порадувати себе на вечерю, а здивуєте гостей за святковим столом.

1. Кабачки мариновані

Інгредієнти:

2 кг кабачків;

2 зубчики часнику;

6 ст. л. олії;

2 ст. л. оцту 9%;

2 ст. солі;

1,5 ст. л. цукру;

перець чорний мелений;

зелень кропу.

Приготування:

Кабачки миємо, висушуємо і ріжемо брусочками.Зелень та часник подрібнюємо. Перець кільцями. Усі змішуємо та даємо настояться не менше 3 годин.

Вийде 2 кг продукту. Розкладаємо в баночки.Стерилізуємо 15 хв.Закриваємо.Перевертаємо. Укриваємо рушничком.

2. Пряні кабачки

Кабачки за цим рецептом можна використовувати як самостійну закуску, так і у вигляді добавки до гарячих страв з м’яса, риби або картоплі. Завдяки прянощам, що використовуються в приготуванні, кабачки набувають насичений і неповторний смак.

Інгредієнти:

Молоді кабачки – 3 кг;

Цибуля – 4 шт;

Часник – 2 головки;

Приправа для шашлику – 1 пачка;

Сіль – 1,5 ст.л;

Цукор – 3 ст.л;

Перець – 1,5 ч.л;

Оцет – 75 мл;

Рослинна олія – 75 мл.

Приготування: 

Промийте кабачки і наріжте не дуже товстими кружечками. Заправте олією та добре перемішайте.

Обсмажте кабачки з обох боків до рум’яної скоринки. Викладіть готові кабачки у велику глибоку миску.

Наріжте тонкими півкільцями цибулю і додайте до обсмажених кабачків. Туди ж додайте дрібно нарізаний часник. 

Додайте всі спеції та сухі інгредієнти, заправте оцтом і добре перемішайте, бажано руками, щоб пром’яти цибулю для більшої соковитості. Накрийте кабачки пласкою тарілкою, а зверху поставте щось важке, щоб кабачки були під пресом. Залиште їх на півдня (7-8 годин) або приберіть у холодильник без преса на всю ніч.

Розкладіть кабачки в банки, залийте соком, які вони пустили та закатайте банки, простерилізувавши їх.

Пошепки

3. Лечо з кабачками

Лечо з кабачків ще називають угорським салатом. Така страва зазвичай є в запасі у кожної господині. Крім того, воно має безліч різноманітностей у плані приготування. Ми пропонуємо класичний рецепт лечо з кабачками, який захочеться відкрити взимку.

Інгредієнти:

2 кг помідорів;

1,5 кг болгарського перцю;

1,5 кг кабачків;

3 зубчики часнику;

100 г цукру;

200 мл рослинної олії;

50 г солі;

100 мл оцту;

мелений перець за смаком.

Приготування:

За допомогою блендера або м’ясорубки зробіть із томатів пюре та поставте його варитися на середній вогонь.

У цей час очистіть і наріжте перець шматочками, а кабачки кружальцями завтовшки близько 5−7 мм. Коли томатне пюре закипить, поваріть його ще 5−6 хвилин і додайте в нього кабачки та перці. Далі знову доведіть до кипіння, а потім додайте цукор, сіль і рослинну олію. Поваріть 10−12 хвилин, додайте подрібнений часник й оцет, поваріть ще 5 хвилин і розливайте лечо по стерилізованих банках.

4. Кабачкова ікра

Кабачкова ікра є прекрасною закускою, яку можна подавати на стіл на додаток до чогось, наприклад, до картоплі з м’ясом або як самостійну страву, намазавши на скибочку хліба.

Інгредієнти:

1 кг кабачків (молодих та без пошкоджень);

2 помідори;

1-2 шт цибулі;

1 морква;

1-2 зубчики часнику;

50 мл рослинної олії;

Сіль, перець, цукор.

Приготування:

Кабачки вимити і очистити від шкірки. Морквину очистити і натерти на дрібній тертці. Цибулю почистити і дрібно нарубати ножем. Помідори ошпарити, зняти шкірку і видалити насіння, потім дрібно нарізати.

У глибокому сотейнику розігріти масло, обсмажити цибулю і моркву. Натерти часник, додати сіль і перець. Протушкувати на невеликому вогні під кришкою приблизно 10 хвилин. Додати помідори і тушкувати ще 10 хвилин.

Кабачки нарізати дрібними кубиками або пропустити через м’ясорубку. Додати трохи води і тушкувати під кришкою півгодини. Обов’язково регулярно перемішувати.

Потрібно подрібнити всі овочі в сотейнику. Можна скористатися блендером, але краще — товкучкою для картоплі. Додати 1−2 ч. л. цукру. Тушкувати ще 10 хвилин. Якщо вологи багато, то краще не накривати кришкою, щоб вона випарувалася.

Ікру можна їсти відразу або консервувати звичайним способом на зиму.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Adblock
detector