Традиції і розкіш весільних обрядів в Арабських Еміратах

Чомусь у багатьох виникають асоціації з арабським весіллям як з чимось нудним і скромним, адже даний народ славиться своєю консервативністю і строгими моральними засадами. Однак одруження в арабських шейхів — це велика подія, і вони намагаються відсвяткувати весілля грандіозно і ефектно.

З чого починається весілля в ОАЕ?

Одну з найголовніших ролей для кожного порядного араба грає послух релігії, згідно з якою главою сім’ї є батько. Саме він приймає рішення про одруження своїх дітей. Навіть весілля арабського шейха може відбутися не за його власним бажанням. І зазвичай батьки не думають про любов і сімейне щастя своїх синів і дочок, плануючи шлюб. Для них важливо поняття «вигідна партія».

Весілля в Арабських Еміратах зазвичай проводиться по ісламських законах. Максимум, на що може розраховувати наречена — випадково подивитися на майбутнього чоловіка з вікна, і то нікому про це не розповідати.

Як же наречена і наречений дізнаються один про одного? Всю інформацію вони отримують наступними способами:

  • нареченій про нареченого розповідають його родички, нареченому про наречену — її родичі.
  • до 9 років хлопчикам і дівчаткам дозволено грати разом, тому, якщо молодята були раніше знайомі, вони можуть судити один про одного по раннім спогадам.
  • якщо все ж батьки молодих піклуються про дітей і їх почуття, вони влаштовують зустріч сім’ями — жінки з жінками, чоловіки з чоловіками, а потім вже і наречений з нареченою в присутності рідних.

Весілля шейха в Арабських Еміратах — затратний захід. Середньостатистичне святкування обходиться в 90-100 тисяч доларів. Це звичайна практика, оскільки кожен тринадцятий житель ОАЕ є мільйонером. Арабське весілля влаштовується приблизно через рік після заручин, тому часу на підготовку достатньо.

Після заручин ошатно вбрані слуги обох сімей починають відвідувати дома рідних і друзів, розносять солодощі і роздають запрошення. Запрошувати гостей на весілля починають приблизно за місяць-два до події.

Весілля в ОАЕ супроводжується численними традиціями, серед яких — збір приданого для нареченої. За нього відповідають не тільки батьки майбутньої дружини, але і сам майбутній чоловік, а також його рідні. Нареченій дарують різноманітні презенти — прикраси, одяг і дорогі тканини. Все це після весілля залишається особистим майном дружини.

У арабів є два типи укладення шлюбу:

  • нікях — священний обряд;
  • формальна реєстрація шлюбу.

При офіційній реєстрації обов’язковою умовою в арабських шейхів є підписання шлюбного контракту між нареченим і представниками нареченої. Іноді дівчина підписує договір сама, але її повинні супроводжувати чоловіки-родичі. Після підписання контракту офіційно молоді стають чоловіком і дружиною, проте всі визнають союз тільки після проведення церемонії.

В Арабських Еміратах традиційно проведення весільних обрядів починається в будинку нареченої після заходу сонця. До цього дня всі приміщення і кімнати ретельно прибираються і вишукано прикрашаються. Далі торжество переноситься в будинок нареченого, де господарі вважають за свій обов’язок нагодувати всіх гостей смачними стравами, і навіть виставляють намети прямо на вулиці, де пригощають кожного перехожого. Саме святкування проводиться в красивому приміщенні і може тривати не один день.

В ортодоксальних сім’ях на весіллі гості діляться на чоловічі і жіночі половини, наречений святкує з чоловіками, а наречена — з жінками. Тоді дівчата можуть не покривати голову, танцювати і веселитися, вбиратися в красиві сукні, але найкращий весільний наряд в ОАЕ повинен бути у нареченої. Все це дійство відбувається в одному будинку, але в різних приміщеннях. Можна відзначати одруження і всім разом.

А ви знали про ці арабські традиції?

 

 

 

 

 

 

 

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: