Традиції Вербної неділі: що означає верба і скільки гілочок потрібно освячувати?

Вербні гілки стали одним з головних атрибутів і символів Вербної Неділі перед Великоднем. Ми розповімо, що вони означають, скільки гілочок верби потрібно на Вербну Неділю для служби.  

Верба на Вербну неділю

Вербна Неділя завжди асоціюється у нас з важливим атрибутом цього дня – вербними гілками. У наших країнах вони прийшли на заміну пальмовим гілкам, які поклали на землю жителі Єрусалима, коли Ісус входив в їх місто.

У ніч на Вербну Неділю заведено приходити з вербними гілками, які там обов’язково освятять. Після служби несуть їх додому, вірячи, що після дотику до гілок верби можна отримати зцілення від хвороби. У цей період гілки верби стають символом зустрічі Ісуса з людьми, які побачили в Ньому Месію після того, як він воскресив Лазаря з мертвих.

Коли рвуть на Вербну Неділю вербу

Вербу належить рвати в Лазареву суботу – день перед Вербною Неділею. Роблять це в суботу позаяк з вербними гілками потрібно приходити на освітлення святою водою, яке починається вночі.

Скільки гілочок верби потрібно на Вербну Неділю – в цьому питанні немає єдиної відповіді, так як гілки верби ми несемо в церкву як символ. Деякі намагаються зірвати непарну кількість гілок, а інші беруть на службу кількість гілочок верби, яке відповідає числу членів родини.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Adblock
detector