Трагічна доля актора, який був кумиром молоді 80-х. Таку смерть і ворогу не побажаєш!

Після виходу на екрани фільму «Вам і не снилося …» 16-річний актор Микита Михайлівський, як то кажуть, прокинувся знаменитим. Хлопця закидали листами глядачі всього Радянського Союзу, його дякували, ним захоплювалися, в нього закохувалися … Але ніхто не знав, що акторові залишалося жити якихось 11 років.

Вітчимом Микити був режисер Віктор Сергєєв. Тому свою першу роль артистичний і розкутий хлопчик зіграв ще в 7 років. Крім того, він часто працював фотомоделлю і зовсім не бентежився перед камерою. До того як в 1981 році він знявся у Іллі Фреза в найвідомішою своєю роллю, Микита вже засвітився в шести картинах.

Цікаво, що в повісті Галини Щербакової, за якою знятий фільм, персонажів звуть Рома і Юля (відсилання до Ромео і Джульєтти), але в Держкіно вирішили, що письменниця просто вважає себе Шекспіром, і змінили ім’я дівчинки. У фільмі її звуть Катя.

Актрисою, яка зіграла головну роль, стала 23-річна Тетяна Аксюта , якій довелося зображати першу шкільну закоханість. А ось актора на роль Романа довго не могли знайти.

Вже перед самим початком зйомок згадали про 16-річного Михайлівського, якого затвердили без проб. Здавалося, цей хлопець знає про любов більше, ніж його досвідчена партнерка …

Після виходу фільму на екрани багато хто почав звинувачувати творців в пропаганді відносин, які необхідно приховувати, розпусті, аморальності та інших гріхах. Незважаючи на це, картину подивилися 26 млн осіб. Також фільм «Вам і не снилося …» був визнаний кращим в 1981 році за результатами опитування журналу «Радянський екран».

У житті у Микити Михайлівського все відбувалося з блискавичною швидкістю. Хлопець рано одружився і вже в 22 роки став батьком. Друг актора Борис Юхананов згадує, що квартира Микити була притулком для всього пітерського андеграунду. Його любили, але при цьому хлопець теж не залишався в боргу.

У Микити був рідкісний дар: він умів любити . Хлопця вистачало не тільки на близьких людей і коханих жінок. Дзвінки і листи від шанувальниць також не залишалися без уваги.

Пробувши в шлюбі 3 роки, Микита розлучився, а потім одружився ще раз з художницею на ім’я Катерина. В той момент Михайлівський теж захопився живописом. Разом з дружиною вони влаштували виставку. Всі виручені гроші були направлені до фонду допомоги дітям, хворим на рак.

Тоді ще ніхто не знав, що ця ж хвороба з’їдає самого Микиту. Діагноз «лейкоз» прозвучав як вирок. На дорогу операцію в Лондоні спочатку збирали гроші серед знайомих, а потім підключили російських емігрантів. Зверталися навіть до самої Маргарет Тетчер.

На жаль, всі зусилля виявилися марними. Незабаром після свого 27-го дня народження Микита помер …

Він був справжнім кумиром молоді 80-х. На жаль, пішов Михайлівський дуже рано, але його пам’ятають до сих пір, а фільми з його участю з задоволенням переглядають.

Своїми спогадами про цього прекрасного актора можеш поділитися в коментарях до цього матеріалу.

Vika
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: