– Треба, щоб ти заплатив 5 тисяч доларів, бо Ромчик попав на аферистів! – дорікала свекруха Олексієві. Хоча сама онукам давно і шоколадки не приносила

Так сталося, що в мого чоловіка нема рідного тата. Він покинув жінку (мою свекруху) та двох синів давним-давно. Олексієві тоді було 6 чи 7. 

Ну і така ситуація в родині трохи повпливала на чоловіка. Він вже з 10 років почав працювати, аби принести мамі якісь гроші. Допомагав сусідам виносити сміття чи мити машини, збирав яблука та продавав на базарі. Навіть після коледжу не думав про університет, а поїхав на заробітки в Німеччину. 

За ті гроші відкрив невеликий продуктовий магазин, взяв свою маму в долю. Сам возив різні сири та масла з Польщі, а пані Ольга то все продавала. Так вони почали добре жити, зробили ремонт вдома, Олексій купив собі машину. А потім зустрів мене. 

Ми разом назбирали на власну квартиру, бо не хотіли тіснитися зі свекрухою та молодшим Романом. Кожна родина ж має жити окремо. Потім чоловік почав з кумом займатися пасажирськими перевезеннями. Зараз наш бізнес росте та процвітає, маємо багато пасажирів (переважно, то жінки-заробітчанки). 

Однак, з початком війни свекруха втратила бізнес. Досі сидить без роботи і Олексій її утримує. Знаєте, пані Ольга звикла жити на широку ногу. Минулого літа відпочивала у Туреччині, цього року їхала в Болгарію. На ювілей Олексій зробив їй ремонт у ванній та кухні, купив дорогу сантехніку та меблі. Раз на тиждень привозить 3 пакети з Сільпо. І це при тому, що вона любить сир, який коштує майже 250 гривень. 

Я намагалася поговорити з Олексієм, аби його мама трохи втихомирилася. Адже у нас двоє діток, я в декреті. Їм також треба купити одяг зараз на зиму, поміняти машину на нову, бо старий Опель ледь їде і місця мало на 4 і коляску. 

– Ну я не можу, це ж моя мама. І як згадаю, що вона тоді пережила після розлучення, – зітхає Олексій. 

Домовилися, що він їй буде виділяти суму на тиждень – 2 500 з головою вистачить. Я коли була студенткою, то могла місяць на ці гроші жити спокійно. 

Але свекрухи вистачило ненадовго. Буквально через 2 тижні прийшла ввечері вся в сльозах, аж руки трусилися та не могла нормально говорити:

– Роман у якусь аферу попав. Казали, аби вклав 2 тисяч доларів і заробить 5. 

– Вашому Романові 26, а розуму взагалі нема! Ну як можна такі гроші віддати незнайомим людям?

– Господи, ну я не знаю. Я сама готова продати все своє золото і срібло. Йому вже якісь кредитори телефонували і казали, що прийдуть додому та відсудять мою квартиру!

От знаєте, в Романа років багато, а розуму мало. Олексій давав матері гроші, а вона половину дарувала Романові. Адже сам звик, що у мами був бізнес і вона його утримувала. 

Пошепки

Як виявилося, що свекрухи була геніальна ідея – аби Олексій за Романа виплатив борг

– Добре, але тоді оформите дарчу на Олексія.

– Свою трьошку?

– Так. Він вас вже стільки часу утримує, і тут братові допомагає. Так що ви повинні…

– Слухай, дівко, я тобі ніц не винна. Ти на мою квартиру не зазіхай!

– А що ви хочете? Ми вам гроші даємо, борги виплачуємо. А ви навіть дякую не скажете?

– Ви повинні! Я його мати, а Роман його молодший брат. 

Тоді вже в Олексія здали нерви:

– Так, мамо, давай, підіймайся з табуретки та йди додому. І кажи Романові, аби за голову брався, а не сидів у мене на шиї. Все, з мене годі. У мене є жінка та діти, яких треба годувати, одягати.

Свекруха на нас дуже образилася. Вирішила відігратися, почала пліткувати. Мовляв, то я навмисне не хочу їм гроші давати, всю зарплату Олексія на себе кохану витрачаю. Смішно слухати ті брудні наклепи, чесно. 

Але знаєте, зате на душі легше стало. Ніхто посеред ночі не телефонує та не випрошує гроші, не скиглить у слухавку. Ми собі можемо спокійно піти родиною в парк розваг чи ігроленд. Ну а я нарешті записала в перукарню на фарбування. 

Не розумію одного – невже свекруха любила Олексія тільки через гроші? Ну як так можна зі старшим сином? Я ж бачу, який Олексій роботяга, але так нахабно користуватися любов’ю сина…Чесно, от аж плакати зараз хочу, поки це все писала.

Що Ви можете порадити нашій читачці?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector