– Це моя квартира, вона тут ніхто! – кричала свекруха. Але Данило дістав папери про спадок і вона аж заклякла на місці

У мене зараз непроста ситуація. Навіть дуже заплутана. 

Отож, декілька місяців тому я вийшла заміж за Данила. Він мені ще з 1 курсу подобався, такий смішний кавалер, завжди розповідав анекдоти чи кумедні історії. І тільки після закінчення магістратури я зізналася йому в почуттях. А виявляється, що він до мене також був небайдужим. 

Ми прозустрічалися буквально 3 місяці (ну бо до того добре зналися) та потім розписалися. Сама я не місцева, з невеличкого села на Львівщині. А Данило жив з мамою у трикімнатній квартирі, одразу біля озера в Тернополі. Ми думали брати житло в оренду, але порахували, що вся зарплата буде йти на квартиру і комунальні. Були варіанти взяти іпотеку та купити у новобудові ділянку, але то треба ще чекати декілька років. 

– Та ходи до мене жити. Місця вистачить!

– Але там твоя мама. Раптом вона мене не прийме?

– Все буде добре. Я постараюся якомога швидше назбирати гроші, обіцяю.

Але, на жаль, Орися Дмитрівна мене геть не прийняла в родину. Стільки від неї наслухалася, що вже цілу книгу можна писати. На її думку, я вийшла заміж за Данила через квартиру, що я така аферистка, селючка. Так, доросла людина дорікала за те, що я народилася та виросла в селі. 

– Ти що тут робиш? 

– Ось, їсти на кухні готую. Будете борщик?

– Ти ті помиї десь біля смітників залиш. 

– Але це ж мій борщ..

– З твого тут тільки те, що ти в туалеті лишаєш! 

Добре, що я ці докори не слухала цілодобово, бо працюю на роботі. І Данило старається мамі рота прикривати, хоча вона така жінка запальна. Ну ситуація терпима, чесно. 

– Мамо, не кричи так на Лесю. Вона моя жінка і має повне право тут господарювати. Вона ж тобі допомогти хотіла.

– А нема чого в моїй хаті свою правила крутити. Я ще сама можу їсти зварити і поприбирати.

У свекрухи був залізний аргумент “то її квартира”. Але я не знала, яку насправді правду приховує пані Орися. 

Тиждень тому проводила ревізію вдома. Перебирала речі у шафі, прибирала, витирала пилюку. І знайшла коробку з дитячими фотографіями свого Данила і його тата. Про пана Сергія я мало що знала. Тільки чула, що він загинув, коли Даньці було 5 рочків, він важко хворів. 

Пошепки

У альбомі крім фото, були ще якісь папери складені в декілька аркушів. Я коли прочитала, то аж жахнулася. Добре, що тоді додому прийшов Данило, я йому одразу документи показала

– Ага, то от чому мама так себе поводить дико. Нічого, я з нею ввечері поговорю.

Як було написано у тих документах, квартира повністю колись належала покійному пану Сергієві. Але він перед смертю переписав спадок на сина. Однак, Данилові тоді було тільки 5, відповідно, житло перейшло на опікуна, тобто пані Орисю. Тільки от після 18-річчя у Данила були всі права розпорядитися житлом. 

Ми дочекали на свекруху:

– Мамо, і як ти це поясниш? Сама кричала на мою жінку, а тут така правда вилізла.

– Що? Я? Сину, то вона сама ті документи намалювала і тобі показала. Думаєш, я буду тебе обманювати?

– Мамо, а якщо я зараз телефоную до ріелтора?

– Господи, що ти від рідної матері хочеш? Так, переписав на тебе квартиру батько і що? А ти он цю приблуду додому привів. Я казала, що родина з вас погана вийде!

Словом, зараз ситуація виглядає сумно – Данило хоче, аби мама відкупила у нього половину вартості квартири. Буде таке пробачення за роки брехні. Нам якраз вистачить на перший внесок на власне житло, далі якось самі розберемося.

Однак, пані Орися не визнає помилки. В неї казочка щодня міняється: то я документи підробила, то вони якісь незаконні, то була інша копія, але вона її втратила. У мене вже голова пухне від цих вигадок. 

Чесно, ми вже почали шукати квартиру на оренду, аби переїхати. Однак, Даня все одно не хочу від свого відступатися і навіть погрожував мамі судом. 

Але знаєте, чомусь саме я почуваюся винною в цій ситуації. Якби я не полізла в ту шафу, то б не знайшла документи. Ну так, пані орися брехала, але вона ж це робила не зі злих намірів. 

Не хочу, аби через цей спадок син з мамою посварився. Буде дуже сумно…

На Вашу думку, який буде фінал цієї історії з квартирою?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector