Це просто: як самостійно виростити незабутньо красиві півонії

Півонії – це чарівні квіти, які здатні милувати око протягом довго періоду. Їхній цвіт пишний та великий – одразу викликає захоплення.

Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як вирощувати півонії та як правильно за ними доглядати.

Є три типи півонії:

  • трав’янисті типи, які відмирають до рівня землі щозими;
  • деревні піони – вищі і більші трав’янистих, саме цей тип зберігає структуру протягом всієї зими.\;
  • гібриди перетину, які є середнім видом між першими і другими.

Детальніше про вирощування півоній:

Де вирощувати півонії

Місце для посадки півонії. Це місце ні в якому разі не повинно бути вологим, з застоєм води навіть на короткий час навесні і восени. Півонія – дуже життєздатна рослина – на її кореневищі знаходиться дуже багато сплячих бруньок, після загибелі одних пробуджуються інші,  тому півонія може переносити і морози, і засуху. Але залиті водою коріння загнивають, і рослина гине.

При виборі місця для посадки півонії треба пам’ятати ще одну умову – півонія не переносить тінь. При сильному затіненні навіть всього на два-три години на день кущ буде чахнути, сяк-так рости, але цвісти не буде зовсім

 

Посадка півоній

Зазвичай півонії садять восени або навесні. Садити не потрібно глибоко. Розмір посадкової ями повинен бути не менший, ніж 40х40 (при глибині 50 см).  

Ґрунт під посадку потрібно готувати заздалегідь, за два-три тижні. Яму заповнюють на 2/3 родючим шаром (суміш садової землі, компосту обсягом не менше 15 л, 200 г суперфосфату, 60 г калійного добрива), саму ділянку засипають ґрунтом без домішки хімічних добрив. Коріння півоній проникають до 70-80 см, але тільки в пухкий ґрунт. 

Пошепки

Нещодавно посаджені півонії не можна надмірно поливати, оскільки частина може загинути. Квіти рослини досить важкі, тому варто використовувати опору. 

Розмноження півоній

Якщо говорити про трав’янисті півонії, то вони розмножуються поділом восени. Для цього потрібно зрізати зів’яле листя та підняти рослину виделкою. Потім за допомогою ножна потрібно зрізати частини крони. Кожен розділений відросток повинен мати як мінімум три бруньки і багато коренів. 

Деревні піони не потрібно ділити. Краще спробувати нахили до землі та присипати ґрунтом гнучке стебло. Ретельно поливати це місце. 

Як доглядати за півоніями

Рослину потрібно ретельно прополювати, розпушувати, поливати в суху погоду. Також потрібно проводити двічі поливи з фосфором і калієм після цвітіння для зміцнення тканин.

Трав’янисті півонії восени обрізають до рівня землі, а от деревні залишаються без змін. Достатньо просто позривати зів’яле листя. 

А як ви доглядаєте за півоніями?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector