– Це ти батька вбила! – Сказала мені донька просто на поминках. Я мало не знепритомніла

Наближались свята, та мені було зовсім не весело. Серце огортав сум, коли дивилась на свою порожню хату. А колись в цій вітальні лунав сміх, було стільки радості. Приїжджали діти, онуки, а мій Федір насуплено читав газету на дивані. Та старого вже майже рік немає, так і пішов, на Миколая.

На цвинтарі усе село зібралось. Та я майже нікого не бачила, пелена перед очима. Завжди думала, що я перша помру, а тут таке. Потім зібрались на поминки у нашому клубі. Раптом до мене підійшла донька і в сльозах сказала:

 – Це ти батька вбила!

Я подивилась на неї, та слова сказати не могла. В голові запаморочилось. Чого ж вона так зі мною? Відтоді я молодшу донечку Настю не бачила, дітей її теж. Розумію, їй важко, вона завжди татова була.

Старша Інна намагалась мене заспокоїти. 

 – Насті час потрібен, заспокоїться. Ти ж знаєш, вона гостра на язик!

 – Але поясни, чому ж вона так?

 – Просто батько все життя важко працював, ти йому ніколи не давала спокою. Лишень ляже відпочити – ти на город кличеш, телевізор сяде подивитись – до худоби! Навіть у вихідні дні він цілісінький день гарував!

 – Але ж ми сільські люди, роботи тут багато і я теж працювала.

 – Так, я знаю. Але ти сильна моторна, а він, мабуть, не такий був.

Пошепки

 – Доню, я іншого життя не знала. Та я любила батька. Він завжди мене слухав. І мама так повчала, що чоловік не має без діла сидіти, бо до чарки заглядатиме.

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше зворушливих та життєвих оповідок за посиланням – https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

 – А що ж до лікаря не звернулись вчасно.

 – Ваш тато не скаржився ніколи. До останнього дня працював. Я не думала, що йому важко так.

Тоді я замислилась. Невже це й справді моя провина? Треба було уважнішою бути. Не тиснути на Федора. А що вже тепер? Минув рік. Наближались свята. Чую – за вікном коляду співають. Невже молодь зібралась старі традиції згадати?

Відчинила – очам своїм не повірила. Донечки з чоловіками й онуки приїхали.

 – Мамо, пробач мені! Я так тебе образила! – сказала Настя й міцно мене обійняла.

 – Доню, ти засмучена була. І ти мені пробач!

Діти й онуки – то мій найдорожчий скарб, ніколи на них зла не триматиму. А коли в дім приходить горе, важко стримати емоції.

А ви б пробачили рідній людині такі слова?

Більше цікавих життєвих історій тут – https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector