Цей чоловік заснував компанію, щоб створити 1 мільйон робочих місць для людей з аутизмом

Чудова ініціатива! 

Аутизм, як вкрай неправильно зрозумілий розлад, пережив справжню революцію, оскільки його поширеність зросла. За даними CDC, в квітні 2018 року було підраховано, що у одного з 59 людей в США діагностовано розлад аутистичного спектра.. Хлопчики мають вищий відсоток ризику. За оцінками, він вражає одного з 37 хлопчиків у порівнянні з однією з 151 дівчинкою.

З такою статистикою це, безсумнівно, зробить великий вплив на бізнес-індустрію і зайнятість. За останні 10 років багато компаній внесли зміни в свої підприємства, щоб пристосувати їх до аутистичного спектра і залучити до роботи.

Один чоловік заснував компанію, щоб створити мільйон робочих місць для людей з аутизмом. Торкіл Сонне, чоловік з Данії, створив Specialisterne Foundation, ставши батьком сина з розладом аутистичного спектра. Мета фонду — не тільки допомогти людям з аутизмом процвітати, а й навчити і показати іншим галузям той величезний актив, який люди з аутизмом можуть внести в галузь.

Історія аутизму

Аутизм був вперше визнаний в 1943 році Лео Каннером, австро-американським психіатром і лікарем. Він визнав високий інтелект і дивовижну пам’ять про дітей, а також спостерігав  самотність і одержимість необхідністю зберігати послідовність речей. Подібні характеристики також спостерігалися у хворих на шизофренію. У 1952 році аутизм був описаний як форма шизофренії; тому він вважався психіатричним захворюванням. Багато людей помилково вважали, що причиною були холодні і неемоційні матері.

Ідея аутизму як психіатричного захворювання не змінювалася до 1987 року. У той час люди почали усвідомлювати, що аутизм має менш екстремальну версію, позначену як поширений розлад розвитку з невідомою причиною. У 2000 році він отримав визнання як спектр або діапазон крайнощів, які включали відмінності в поведінці, здібностях і впливі на людей.

Приблизно в 2013 році ярлик аутизму був змінений на розлад аутистичного спектра. У 2018 році в додаток до опису симптомів було зазначено, що аутизм може бути «з розумовими відхиленнями або без них».

Визначення і симптоми розлади аутистичного спектра

Розлад аутистичного спектра (РАС) охоплює цілий ряд симптомів або поводжень, найбільш впізнаваних по труднощах з соціальними навичками, з промовою і невербальним спілкуванням. Крім цих маркерів, люди, які страждають аутизмом, можуть також страждати ускладненнями зі шлунково-кишковою функцією, судомами, порушеннями сну, сенсорною чутливістю і проблемами психічного здоров’я, такими як депресія, неспокій і проблеми з увагою. Функціонування і інтелект варіюються від випадку до випадку, як і діапазон впливу симптомів.

Проблеми і переваги РАС в робочому середовищі

У 2014-15 роках, згідно з Національним звітом за показниками аутизму, було підраховано, що тільки 14% людей з РАС були працевлаштовані, в той час як більшість з них є безробітними. Крім того, вони набагато рідше здобувають освіту після старшої школи.

Багато в чому це відбувається через те, що люди і підприємства не розуміють цього розладу і не мають загальної інформації. Іншим фактором є те, що у тих, хто страждає на аутизм, не вистачає так званих «соціальних навичок». Соціальні навички — це здатність спілкуватися, приймати зворотний зв’язок, керувати часом і брати участь в командній роботі.

Хоч соціальні навички можуть представляти проблему для людей з РАС, їх можна навчити за допомогою простих, чітких інструкцій. Вони також можуть скористатися підтримкою, наприклад письмовими інструкціями, смартфоном або планшетом для нагадувань і розкладів, а також візуальними підказками на робочому місці. Для деяких співробітників може знадобитися робота тренера. Тренер працює, щоб поліпшити навчання і використовувати методи, щоб посилити навчальний процес.

Чого роботодавці не визнають, так це переваги найму людей з РАС.

Переваги РАС в бізнесі

 • Висока увага до деталей
 • Високі аналітичні навички
 • Розпізнавання образів
 • Орієнтування
 • Стабільна якість роботи і продуктивність
 • Бажання якісної роботи
 • Креативне або нестандартне мислення
 • Дуже добре справляються з повторюваними завданнями
 • Низька швидкість обороту
 • Зазвичай чесні і лояльні

Додаткова перевага заснована на споживчому ринку. Інваліди становлять 3 трильйони доларів на ринку закупівель і послуг у всьому світі, в той час як на одному ринку США вони становлять 220 мільярдів доларів. Ще одним бонусом до працевлаштування інвалідів є звернення клієнтів. Американська громадськість воліє підтримувати бізнес, який наймає людей з обмеженими можливостями.

Бізнес і РАС

У 2015 році Microsoft почала свою ініціативу з наймання людей з РАС. Ця програма, що отримала назву «Інклюзивне наймання для людей з обмеженими можливостями», була розроблена в США. За словами директора програми Нілу Барнетта, її мета — допомогти знизити рівень безробіття серед людей з РАС. Вони також відчували, що у них для цих людей є прекрасні посади. Вони наймають інженерів-програмістів і фахівців з обробки даних, що вимагає від людей уваги до деталей і навичок вирішення проблем.

Microsoft навіть скоригувала процес співбесіди на 5 днів, щоб люди могли по-справжньому продемонструвати і висловити свою думку. Близько 50% опитаних приймаються на роботу. Microsoft гарантує, що у всіх співробітників з РАС є робочий тренер і наставник із товариства, у якого також є інвалідність. Ще однією перевагою найму працівників з РАС був вплив на менеджерів. Вони почали краще спілкуватися і надавати зворотний зв’язок своїм співробітникам.

Інші підприємства, які почали програму по набору працівників з РАС:

 • JP Morgan Chase в 2015 році. Зараз у них 85 осіб на 20 різних посадах по всьому світу.
 • SAP — німецька багатонаціональна софтверна компанія, яка почала роботу в 2013 році.
 • Hart Schaffner Marx (HSM) — 131-річна компанія з виробництва чоловічих костюмів, що базується в Des Plains, Il.

Мета на 1 мільйон робочих місць для людей з аутизмом

Торкіл Сонн, як згадувалося вище, є засновником Specialisterne Foundation. Specialisterne перекладається з данського як «Фахівці». Ставши президентом Аутизму в Данії, він багато дізнався про працевлаштування. Виходячи з 15-річного досвіду роботи в сфері інформаційних технологій, він добре знав, які навички роботи мають вирішальне значення. Люди, які страждають аутизмом, мають тенденцію звертати увагу на деталі, фокусуватися, аналізувати і мати інші риси, які виявляються вирішальними на сучасному ринку праці.

Після дослідження людей з аутизмом він створив Specialisterne Foundation. Це некомерційна організація з місією збирати і ділитися знаннями, щоб допомогти людям з аутизмом розвиватися і процвітати на ринку праці.

План надання допомоги людям з аутизмом заснований на:

 • Підтримці розвитку та міжнародного успіху Specialisterne за підтримки місцевих підприємств, які засновують свою бізнес-модель на оцінці, навчанні і використанні людей з аутизмом.
 • Підтримці зацікавлених сторін в інтеграції людей з аутизмом на ринку праці.
 • Освіті людей, щоб поважати і розуміти навички і права людей з аутизмом.
 • Допомозі роботодавцям побачити переваги найму тих, хто має аутистичний спектр.

Розлад аутистичного спектра пройшов довгий шлях його діагностики, в розумінні симптомів і методів лікування, і в тому, як суспільство сприймає це. На щастя, люди з РАС тепер розглядаються як цінні активи з унікальним набором навичок. Все більше і більше компаній по всьому світу прагнуть використовувати модель Specialisterne або інші аналогічні моделі в інтересах найму цих спеціальних людей.

Як вам така ініціатива з наймання на роботу людей з РАС?

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: