Цей лікар врятував тисячі дитячих життів за допомогою звичайного морквяного супу

Зараз розлад шлунка у малюка або дисбактеріоз викликає у батьків тривогу, але не більше. 

А ще півтора століття тому це було справжньою катастрофою — проблеми з травленням часто приводили до дитячої смертності.

Правда, один педіатр знайшов вихід з такої страшної ситуації й врятував тисячі малюків. 

Ми з вами поділимося сьогодні цим чарівним рецептом. 

Морквяний суп

Дитяча смертність ще півтора століття тому була дуже високою. Приблизно четверта частина малюків не доживали до семи років. Причому багато хто з них вмирали від діареї. Адже діти набагато чутливіші, ніж дорослі.

Іноді, щоб створити ліки проти хвороби не потрібно нічого, крім найпростіших речей.

Педіатр, Ернст Моро, народився в столиці сучасної Словенії. Доктора медицини здобув в Австрії, а от спеціалізацію педіатра отримав в Мюнхені 1906 року. 

Педіатр Монро зробив великий внесок в розвиток медицини, адже він відкрив користь лактобактерій для людського організму та запропонував стерилізувати дитячі пляшечки. Ще одним його досягненням є суміш для штучного вигодовування, яку використовують до сих пір.  

У 1908 році Моро зробив своє найважливіше відкриття, яке змогли пояснити лише через ціле століття. 

Доктор Моро створив лікувальний і дієвий рецепт. Він полягав у тому, що п’ятсот грам морквини перетворюється в пюре, яке потрібно залити літром води. Потім в пюре з водою додається три грами солі та й упарюється все це до загального обсягу в один літр.

Завдяки такій системі, смертність серед дітей впала в кілька разів. Рецепт Моро стали використовувати й в інших країнах, що врятувало ще мільйони малюків.

Пояснити чудодійну силу цього супу змогли лише у 2002 році. А його цінність полягала ось в чому: кислі олігосахариди, що містяться в супі, заважають бактеріям прикріплятися до слизової оболонки кишківника. 

Також він містить багато клітковини, завдяки чому виводить з кишківника шлаки та токсини. Так що цей суп не втрачає своєї актуальності й зараз.

Всі 74 роки життя він провів дуже скромно. Моро просто робив свою справу. Ніяких нагород чи премій лікар не отримував. Хоча, напевно, їх він і не шукав. Для нього головним було здоров’я малюків.

Чи знали Ви про таку властивість моркви?

U2
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: