Цей лист від матері повинна прочитати кожна донька: 14 заповідей для тих, хто хоч раз стикався з насильством в сім’ї

Масштаби домашнього насильства в країнах пострадянського простору жахають. 

Наше життя повне небезпек та загроз, через що батькам важче відпускати своїх дітей в доросле життя. Так одна жінка написала для своєї доньки золоті правила, якими ми хочемо поділитися з вами.

“Рано чи пізно донька покидає батьківський дім та розпочинає нове доросле життя з чоловіком. У неї є власний вибір: від того, щоб бути багатодітною мамою до того, щоб займатися кар’єрою та не одружуватися. Я стараюся не втручатися в її особисте життя.

Для мене найстрашнішим є те, що я не знаю, що її чекає в цьому дорослому житті. Її безпека вже не буде залежати від мене.

Але поки вона ще проживає зі мною, поки слухає моїх порад та ділиться зі мною найсокровеннішим, я складаю для неї звіт заповідей, які я їй передам, коли настане час.

1. Одразу збирай речі, після першого удару. 

Ти маєш поводитися так ніби це кінець всьому: забирай речі та дітей, не піддавайся ні на які прохання залишитися та на вибачення.

2. Чоловік обманює тебе, якщо говорить, що «ти сама винна» і «ти мене доводиш».

Ніколи не слухай такий обман: так чоловік лише доводить, що може поводитися з тобою, як бажає.

3. Ти завжди можеш прийти до мене. 

Я завжди чекаю тебе. Завжди допоможу та підтримаю. Я не буду звинувачувати тебе, а просто мовчки підтримаю.

4. Якщо мене не буде – мало що. 

Не відсторонюйся від друзів та близьких і не обмежуй своє життя лише сім’єю. Батьки не вічні, тому біля тебе, окрім мене, мають бути й інші люди, які зможуть допомогти.

5. Стосунки ніколи не починаються з побоїв. 

Перші ластівки виглядають як «ну ти й дурепа», «якого біса ти втручаєшся», «та що ти розумієш», «я сказав, значить, ти йдеш». На першому етапі це будуть прохання, які згодом перетворюються в наказ. Такий спосіб спілкування з жінкою стає нормою для чоловіка , а розпускати руки – це звична справа. Хамство видається за близькість. 

6. Твій ворог – відчуття «ну, наче здалося». 

Один день твій чоловік ласкавий та ніжний, а завтра перетворюється на жорстокого садиста. Тоді ти починаєш аналізувати свої поступки, щоб зрозуміти, чому так сталося. А ще через декілька днів у вас знову кохання та щаслива сім’я. Насправді, так чоловік знімає з себе маску й показує, який він є насправді. З такою людиною дуже небезпечно мати спільний бізнес та заводити дітей, адже ти не знаєш, що від нього завтра чекати.

7. Нехай у тебе завжди будуть власні гроші. 

Свої джерела заробітку. Якщо ти сидиш з дітьми, нехай у тебе буде свій рахунок, фінансова подушка про всяк випадок. Ти маєш пояснити партнеру, що це є необхідність, бо коли народжуються діти, ми стаємо максимально залежними. 

8. Не дозволяй, щоб стосунки стали єдиним, що є важливого у твоєму житті. 

Не роби зі стосунків сенс свого життя. Безумовно, сім’я має бути на першому місці, але не забувай про себе: навчайся, розвивайся, подорожуй. Так, в разі розлучення, тобі буде не настільки боляче.

9. Стеж за своїм здоров’ям, дбай про себе, щоб вистачало сил жити.

10. Ніколи не попадайся в пастку «всі так живуть». Це не правда. І я зроблю все, щоб ти бачила сім’ї, в яких немає насильства і хамства. Люди повинні спілкуватися один з одним шанобливо, навіть коли дуже зляться.

11. Ніколи не попадайся в пастку «таке тільки у мене, яка ж я дурна, як соромно». Це теж неправда. Невелика біда – опинитися в ситуації насильства. Біда – застрягти в ній надовго, на роки. 

12. Люди можуть змінюватися. Більш того, вони постійно це роблять. Нас змінюють вік і досвід. Ти можеш дивитися на свого партнера і не вірити своїм очам, що саме тебе примусило з ним одружитися декілька років назад. Але він дійсно міг бути іншою людиною. Змирися з цим і навчися відпускати. 

13. Експериментуй, пробуй нове. Нові роботи, нові стрижки, нові види спорту. Нові страви, нові правила в сім’ї. Нові способи займатися сексом. Чим більше нового ти можеш впустити у своє життя, тим впевненіше відчуватимеш себе в стосунках.

14. Поділися цими правилами. Ділися з тим, що говорю тобі я, адже це може спасти життя іншій дівчині.”

Вам є що додати до цього списку?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector