Ці дві істини від Омара Хаяма допоможуть гідно зустріти старість

Людина у віці – символ мудрості та життєвого досвіду. Принаймні так має бути. Насправді життя буремне, часом все складається зовсім не так, як ми очікуємо.

Великий філософ Омар Хаям залишив нам чималий спадок. Але далеко не всі знають, що ані сім’ї, ані дітей мислитель ніколи не мав. З раннього дитинства він захоплено вивчав математику, астрономію та філософію. Він вражав оточення мудрістю. Прожив 83 роки й записав чимало цікавих думок.

Його твори й сьогодні розбирають на цитати. 

Безсумнівно, Омар Хаям був самотнім. Він казав: “Єдиний справжній друг, який у вас є – це ви самі!”

Звісно, з цим твердженням можна сперечатись, адже багатьом з нас щастить зустріти в житті добрих та щирих людей. Та рано чи пізно вони йдуть. Діти покидають батьківський дім, родичі їдуть в далекі краї, батьків забирають небеса. А друзі? Куди зникають вони? Де ті, хто був поряд у молоді роки? З кимось посварились, хтось зрадив, хтось просто пішов. Часом шляхи розходяться без причини, змінюються інтереси, міста. 

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше статей з психології за посиланням – https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Я озираюсь на минуле і розумію, що усі зміни в нашому житті закономірні. Ось ми з чоловіком, вже зовсім не молоді. Діти наші живуть за кордоном і вкрай рідко приїжджають. Ми зовсім не ображаємось і все розуміємо. У нас є чимало знайомих, та ми рідко з кимось спілкуємось. І це нормально, адже в кожного своє життя.

Пошепки

Ще одна мудрість від Омара Хаяма, котра надихає – “Думати про минуле так само безглуздо, як вчити пса говорити.” Ностальгія прекрасна, та її тенета надто оманливі. Занурюючись в неї можна непомітно втратити інтерес до життя. 

Оплакуючи молодість можеш не помітити скільки прекрасного є в старості. А шкодувати про невірний вибір чи давно зроблену помилку взагалі марна справа. 

Є в мене брат, який увесь час стверджує, що його життя склалось інакше б, якби колись він не одружився з однією жінкою і не поїхав із нею в інше місто. Одного разу мені навіть набридло і я вирішила сказати йому все, як є:

 – Тобі не набридло? Вже давно б влаштував власне життя, якби не копирсався в минулому.

Ми самі обираємо, як жити. І все, що стається надалі – наслідки цього вибору. Єдиний наш друг – ми самі, але й ворог теж. Тож слід навчитися дослухатися до власних потреб, жити в гармонії із собою і насолоджуватись кожним днем.

Як гадаєте, Омар Хаям мав рацію?

Більше цікавих та корисних статей з психології шукайте тут – https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector