Цього тижня сусідка о 10 годині вечора принесла до мене шкільні штани свого сина з проханням їх зашити

Я вже багато років працюю швачкою. Люди з усього села приносять мені додому свої речі, бо я швидко й професійно виконую свої обов’язки. Такий підробіток мене цілком влаштовує. Однак мої сусіди чомусь вважають, що я повинна допомагати їм за “дякую”.

Наприклад, минулого тижня пізно ввечері до мене прийшла одна з сусідок із проханням зашити штани її сина. Він порвав їх в школі і не мав в чому наступного дня йти на уроки. Оскільки хлопець зізнався мамі лише перед сном, то й відповідно вона прийшла до мене буквально на ніч.

Я погодилася допомогти. Приблизно через годину штани були як нові. Коли сусідка прийшла забрати їх, то я сказала. що за роботу потрібно заплатити 100 гривень. Жінку це обурило, але наступного дня вона принесла гроші. 

Та після цього між сусідами почалися розмови про те, яка я невдячна й меркантильна. Адже до мене звернулися по допомогу, а я виставила прайс. Не по-сусідськи. 

З іншою жінкою в мене також проблеми. Вона цілком задоволена моєю роботою, але оплачувати її не збирається. Каже, що їй на роботі затримують зарплату, а жити за щось треба. Тривалий час вона годує мене обіцянками, але те довгоочікуване “завтра” так і не настає. 

Я намагалася працювати з передоплатою, але знову ж таки знаходиться багато відмовок. А якщо виплачують гроші частинами, то все затягується на ще довший період. Адже завжди є виправдання, що більшу частину вже оплачено.

Не знаю, як пояснити сусідам, що я також повинна отримувати плату за свій труд. Це ж не моє хобі, а повноцінна робота.

Пошепки

Моя подруга також опинилася у важкій ситуації, адже по її юридичні рекомендації сусіди звикли звертатися цілодобово та безоплатно.

Дійсно, хіба їй важко у свій вільний час продовжувати розв’язувати робочі питання? Зрештою, це просто консультація або, іншими словами, “сусідські теревені”. А про те, що подрузі потрібно напружитися і розібратися в ситуації ніхто не замислюється.

А після цього вистачає наглості попросити оформити документи, правильно написати заяву та упорядкувати документацію. Про гроші ніхто навіть не згадує.

Спочатку мені не вистачало сміливості брати гроші з сусідів. Проте чому я повинна нехтувати власною працею? На жаль, мені нічого з неба не падає, а будь-яка робота має гідно оплачуватися. 

Натомість моя мама засуджує таку позицію. Вона вважає, що з сусідами потрібно підтримувати хороші стосунки за будь-яку ціну, а нормальні люди самі запропонують розрахуватися за надані послуги

Не знаю на чиїй стороні правда. Можливо, мати все ж має рацію?

А як ви вважаєте, чи потрібно допомагати своїм сусідам безплатно?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector