Ця художниця з України змінила світ! І це не просто слова: її картини навіть представляли в Луврі! А народилася вона в маленькому селі…

От усі кажуть, що за кордоном люди розумні, успішні, визнанні світом… Але ж чого ніхто не згадує, що за тими кордонами і наші талановиті українці живуть?

Взяти хоча б Марію Башкірцеву. Перша художниця, чиї картини розмістили в Луврі. Неймовірна співачка. Жінка, чиїм знанням заздрило чимало французів у 19 столітті. І знаєте що? Вона була українкою!

Народилась Марія у землевласника і дочки полковника-аристократа, що був знаним на Полтавщині. Але в юної дівчини виявили туберкульоз, тому в 1877 році вона переїхала до Парижу. У неї вже тоді була конкретна мета і вона до неї впевнено рухалась, тому і почала навчатись живопису в академії Жуліана. Уже через рік вона успішно закінчила навчання і почала представляти власні роботи у найкращий французьких салонах.

Варто зазначити, що картини Марії одразу запали в серце парижан. На них були зображені звичайні люди, буденні для тогочасного населення ситуації. І все це — з геніальним поєднанням кольорів! Звичайно, це не могло не вражати. І хоча всі викладачі дивувались, як це 19-річна дівчина могла стати справжнім спеціалістом, сама художниця казала так: «Радості від перемог немає, тому що це досягнуто тривалою та копіткою працею, в них немає нічого неочікуваного, я відчуваю себе на шляху до більш високого і досконалого, і створене вже не задовольняє».

Якщо вас зацікавила ця стаття, читайте більше за посиланням: https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Пошепки

І от коли здавалось, що Марія досягла піку власної геніальності, раптом проявився ще один її талант: чудовий вокал. Навіть Вартель, відомий французький професор, пророкував їй велике майбутнє співачки. Та цьому статись не судилось… З часом Башкірцева почала втрачати слух та голос.

Окрім того, Марія ще й знала кілька іноземних мов, тому вже у свої 14 могла читати Платона та Арістотеля в оригіналі!

Мабуть, у талановитої художниці було ще багато нових, талановитих, свіжих ідей для своїх картин. Але втілити задуми в життя не судилося: Марія померла у віці 26 років від хвороби. Похована вона в Парижі. Талант юної дівчини у Європі вшановують і досі: у Франції запровадили нагороду імені Марії Башкірцевої, а в Ніцці її ім’ям назвали вулицю.

А ви колись чули про цю художницю?

Ще більше цікавих фактів читайте за посиланням: https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector