– Тут 35 тисяч доларів. Вам на квартиру. Але чоловікові не заїкайся. Скажи, що в борг взяла, аби Степан сам потім віддав

Зараз я опинилася у дуже незручній ситуації. Тут як виходить – або я повинна обманювати чоловіка, або ж не дотриматися обіцянки перед мамою.

Отож, зараз ми з Степаном живемо у Львові, винаймаємо квартиру. Я поїхала до міста ще у 2017 році, коли вступила до університету. Там, до речі, з коханим і познайомилася. 

Восени 2021 року ми зіграли весілля і я завагітніла. Думали, що встигнемо якось назбирати гроші на власне житло до народження донечки. Однак, то ж треба купити ліжечко, коляску, одяг, потім ще заплатити за оренду квартири та комуналку. Залишалося буквально нічого. 

Степан пробував оформити кредит у декількох банках, але всюди відмовляли. Типу, в нього низький дохід та не вигідно давати такому клієнтові велику позику. 

На щастя, наша власниця квартири дуже хороша та чуйна жінка. Коли дізналася, що я вагітна, то сама запропонувала знизити ціну на оренду. Якщо ми затримували виплати, то вона не кричала та не погрожувала виселенням. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

У Степана дві роботи – в будні ремонтує машини на СТО, а в суботу та неділю таксує. Я бачу, як коханому важко даються ці гроші, сама інколи на квартирі приймаю клієнтів, бо вмію робити манікюр та педикюр. Але це переважно сусіди чи знайомі, багато не платять. 

Цього тижня у чоловіка просто море роботи. І він зможе приїхати до моєї мами тільки 24 ввечері. Бо то ж неділя, людей буде багато, треба таксувати.

І я сама взяла Боженку та поїхала до мами в село, аби їй допомогти готувати страви. До нас ще приїдуть тітка, дядько, мої двоюрідні брати з жінками та дітками. Словом, роботи просто море.

Стою на кухні біля плити. І в кімнату заходить мама, тримає конверт:

– Так, слухай. Маю один секретик. Аби ти своєму Степанові ні слова не казала.

– Що таке, мамо? 

Пошепки

– Я продала сусідці нашу ділянку на полі. І ще так відкладала. Дивися, тут є 35 тисяч доларів. Це тобі на квартиру.

– Мамо, та ти що. Я такі гроші ніколи в руках не тримала навіть!

– Але ти повинна мене послухати. Степанові про кошти не кажи. Ми з тобою після свят поїдемо до міста і купимо квартиру. Скажеш йому, що то я взяла кредит, аби гроші віддавав. 

– То виходить, що ти нам ті гроші позичаєш?

– Ні. Ті гроші, які Степан віддаватиме за борг, я буду складати і тобі щомісяця повертати. Купиш собі гарний одяг, дитинці якісь іграшки. Поняла? 

– Мамо, ну це ж обман. А як я чоловікові потім в очі буду дивитися?

– Ну ти хочеш квартиру чи ні? Повір, ти ще мені подякуєш за таке. Не знати, чи Степан тебе взагалі не кине з дитиною. А так будеш мати дах над головою.

Я не знаю, що робити в такій ситуації. 

З одного боку, мамині гроші нас виручать і ми нарешті матимемо омріяне житло. Однак, вона такі дивні умови мені поставила. Ще й натякнула, що чоловік мене може покинути та піти геть. 

Я ж бачу, як Степан важко працює, постійно економить. Додому приходить хіба аби поїсти та поспати, потім йде в душ та знову до роботи. Та мені навіть соромно це уявити. То ж обман, інакше не назвеш.

Не знаю, що робити далі. Дослухатися до поради мами чи відмовитися від грошей? 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector