– Тут є моя законна половина і я тут господар, – нарікав брат, який ні копійки не вклав у ремонт. Зате командує так вдома, наче він пуп землі!

Мій Михайло ще до весілля отримав у спадок двокімнатну квартиру на Сихові. Колись він там жив з бабусею. Галина Ярославівна важко хворіла та він, як старший онук, за нею доглядав.

Окрім Михайла, в родині був ще молодший син, Петро. Але нічого доброго про нього сказати не можу. От навіть складалося враження, наче то людина з іншої планети, вони з Михайлом різні.

Мій чоловік закінчив школу із золотою медаллю, потім вступив до університету та мав хорошу стипендію. З 1 курсу працював, шукав якісь підробітки. А Петро наче гуляй-поле. Школу прогулював, насилу зумів вступити у якесь ПТУ. Свекруха, Ольга Миронівна, постійно носила викладачам конверти, аби сина не вигнали. Але Петро до 4 курсу так і не довчився. Потім зібрав речі та поїхав на заробітки працювати. Ми всі видихнули, бо сподівалися, що брат нарешті взявся за голову.

Так от, після весілля я переїхала на ту бабусину квартиру. Ви не подумайте, що я якась там фіфа, яка прийшла на все готове. Квартира була зі старим ремонтом, ми туди вклали всі подаровані на весілля гроші, хоча хотіли поїхати кудись на відпочинок на медовий місяць.

Повністю оновили всі меблі, поставили нову сантехніку, провели кабельне телебачення та інтернет. Самі розумієте, що це нам обійшлося у чималу копійку. Добре, що мої батьки нам допомагали.

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Минуло вже 5 років з того часу, про Петра ні слуху, ні духу. Його не було навіть на нашому весіллі та на хрещенні сина Данилка. Максимум, що ми від нього отримали – 100 доларів та пакет з продуктами. Телефонував раз на тиждень у Скайп, але постійно скаржився, що директор мало платить та він так важко працює.

І от 2 тижні тому Петро приїхав до нас. Не попереджав про свій “візит”, ось так звалився, як сніг на голову.Ну от, зустрічайте братика.

– Петре, а ти надовго? Як ти потім закордон виїдеш, якщо війна?

– А хто сказав, що я буду повертатися на заробітки? Вже набридла та важка робота, хочу відпочити.

– Добре. А ти на квартиру собі назбирав?

– Яка квартира, братику? Я тут буду жити!

Ми виділили Петрові диван на кухні, бо в спальні спали ми, а в іншій кімнаті Данилко. І після такого переїзду почалося справжнє пекло.

З заробітків Петро привіз аж 4 тисячі доларів, купив якусь стару розвалюху та постійно катався на ній. Ми ж думали, що він так таксує. Але ні, Петро хіба десь розважався з друзями та подругами.

Пошепки

Вдома постійний безлад – розкидані речі на кріслах та диванах, взуття валяється на підлозі. Запах цигарок всюди. Петро навіть не відчиняв віконце чи не виходив на балкон. Хоча я просила не палити, адже вдома мала дитина. Ну і я вагітна не хочу дихати цими токсинами. Щоранку та щовечора брат приймав ванну, відповідно, набігала велика комуналка за воду. Ще міг гучно вмикати телевізор, дивитися футбол та лаятися на тих гравців.

У Петра був великий апетит. На нього йшла окрема пачка макаронів та сосисок, а ще Петя щовечора любив випити пляшку пива для хорошого сну. І так за тиждень могло назбиратися 10 бляшанок. Вже деякі сусіди на мого чоловіка косо дивилися, коли він викидав сміття.

І от ми вирішили серйозно поговорити з Петром. Ну бо дуже зручно він вмостився на наших спинах, такий безтурботний.

– Ти якусь роботу знайди. Як потім за комуналку платитимеш.

– З якого це дива я повинен тобі щось давати? І чого ти взагалі розкомандувався?

– Бо це моя квартира!

– Твоя?

– Якщо ти не забув, коли бабка вмерла, то заповіту не писала. Тут моя законна половина.

Тепер Петро взагалі каже, що піде до суду та поділить це житло. Свекруха зараз у селі та сама всіляко відхрещується від Петра. Видно, не хоче такого паразита додому брати, аби він ще на її шиї висів. 

– Ну Михайле, це ж твій брат. Помиріться.

– Мамо, він тут живе, як король. Ні поприбирати, ні речі поскладати. ми йому прислуга чи що?

– Тоді вже діліть житло, раз не подобається разом жити.

От як я, вагітна жінка, чоловік та мала дитина будемо тіснити в однушці? Тим паче, ми в цю квартиру стільки грошей вклали, зробили затишний та дорогий ремонт. І тепер брат хоче свою половину відтяпати.

Як нам бути? Що робити? У когось була схожа ситуація в родині?

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector