– Ти після свят забереш дитину до себе? Ромчик сумує. – Мамо, тут таке діло. Ти б не могла з ним ще побути, десь до Великодня?

Моя донька ще у квітні 2022 року розлучилася. Жила вона зі своїм колишнім, як кіт з собакою, постійно сварилися. А як почалася війна, то горе-зятьок спакував валізи та чкурнув закордон, в той час, як донька з Ромчиком ховалися в мене у селі. 

Квартиру забрала свекруха. Вона всі речі склала у валізи та передала поштою. Яка “турбота”, ну просто словами не передати. Ліза намагалася відсудити бодай половину вартості житла на Ромчика, але нічого не вийшло. 

А ще через війну донька втратила не тільки житло, але й роботу. Моєї зарплати ледь-ледь вистачало, аби купити якісь продукти чи одяг. Тому Лізі довелося збирати валізи та їхати на заробітки. Ромчик так плакав, аж виривався з рук, коли її автобус поїхав геть. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Ліда подалася на роботу аж у Нідерланди, працювала на птахофабриці, ще мала виплати, бо оформилася офіційно біженкою. Жила у невеличкому гуртожитку, в кімнатці було ще 5 жіночок-заробітчанок. 

Мені аж було боляче дивитися на руки доньки, коли вона приїздила додому. Такі червоні, у синцях та рубцях, наче у старенької бабусі. Та і сама Ліза дуже схудла на 10 кілограмів. Чесно, я аж сльози стримувала. 

– Господи, донечко, пожалій себе. 

– Мамо, а що я дитині потім дам? Хай краще у мене будуть такі руки, але зате Роман матиме одяг, іграшки, якусь освіту гідну. 

Так донька їздила туди-сюди на свята, привозила нам продукти та подарунки. Раз мені навіть купила путівку у Моршин на оздоровлення. 

Але десь 3 місяці тому Ліза познайомилася з новим чоловіком, звати Альберт. Він має великий бізнес по країні, займається фурами. Дарував Лізі дуже дорогі прикраси, шуби, телефон та навіть орендував окрему квартиру, аби вона в гуртожитку не жила з чужими людьми. 

Я бачила її нове помешкання у Скайпі, донечка хвалилася. Казала, що це дуже дорогий та старовинний район міста. Апартаменти дуже розкішні, а який краєвид з балкона – то просто словами не передати. Тим паче, Альберт нещодавно влаштував Лізу до себе на фірму заступником. Відповідно, вона почала заробляти втричі більше, ніж отримувала на заводі за 10-годинну зміну. 

Ну і думала, що скоро Ліза забере Ромчика до себе в Нідерланди. Ну куди мені, літній людині, переїздити в чужу країну? Мені і тут добре, а хай внук у Європі живе, де нема війни. Тим паче, поруч з Ромчиком нарешті буде мама. 

Однак, Ліза першою не заїкалася про те, аби забрати дитину.

– Доню, ну що тобі заважає? Житло є, гроші маєш. Я чула, як Роман молився ввечері та просив, аби ти нарешті забрала його.

– Мамо, ну не зараз, не на часі.

– Господи, а коли? Чи ти хочеш, аби дитина без материнської любові росла? 

Пошепки

– Але ж ти поруч є.

– Але я ніколи не заміню рідної матері. Як ти цього не розумієш.

– Ну мамо, ще потерти. Я приїду на свята і ми поговоримо.

Донька дійсно приїхала до нас 23 грудня зранку, привезла повну валізу подарунків. Роман її від щастя ледь не задушив, аж так міцно обіймав. Та йому оді до одного місця буди іграшки, головне, що мама вдома. 

Так от, свята ми провели весело. поїхали в Буковель, на лижах і санчатах каталися. Але вже доньці час повертатися на роботу. Звісно, у Романа зараз щодня крики та істерика, бо не хоче маму відпускати.

– Ну візьми дитину. Подивися, як за тобою гірко плаче.

– Мамо, я не можу. 

– Чого?

– Альберт проти. Він не хоче виховувати чужу дитину. Максимум – це дати гроші на подарунки і все. 

Мене тоді наче струмом вдарило. Ну шок, люди добрі, інакше не скажу!

– І ти отак кидаєш дитину заради якогось мужика? Ти хто взагалі після цього?

– Мамо, от не треба мені моралі читати. Я свого сина годую, одягаю і про тебе не забуваю. Ремонт тобі зробила, нові меблі та сантехніку привезла. 

– Яка різниця? Це дитина, твоя кровиночка.

– Може потім заберу. Нехай Роман з тобою ще до Великодня поживе, а там буде видно.

От донька поїхала і вкотре залишили дитину. У мене серце кров’ю обливається щоразу, як я бачу сльози сина. От невже моя донька – справжня зозуля? Через якогось мужика з грішми кидає Ромчика тут!

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector