У 11 мешканців Львівщини через укуси кліщів виявили хворобу Лайма. Як вберегтися

За поточний період 2021 року звернулося з приводу укусів кліщами у Львівській області 40 людей.

Кліщі виходять на «полювання» з березня по листопад, а у раціоні їх харчування впродовж всього життя – виключно кров, у тому числі й людська. Підступність кліщів, пояснює головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко-Іванченко, полягає в тому, що вони присмоктуються до тіла людини непомітно і безболісно, внаслідок чого кліщів виявляють на наступний день після присмоктування, але, зазвичай, пізніше.

Так, за поточний період 2021 року звернулося з приводу укусів кліщами у Львівській області 40 людей. Хворобу Лайму діагностували за І квартал 2021 року у 11 людей проти 18 за аналогічний період минулого року. За 2020 рік на Львівщині зареєстрували 169 випадків (6,7 на 100 тисяч населення) хвороби Лайма (бореліозу) проти 241 (9,6 на 100 тисяч) у 2019 році.

Застерегти себе і близьких від нападу кліщів можна. Для цього радять дотримуватися таких правил:

  • Одягайте для відпочинку на природі світлий одяг, який закриває відкриті ділянки тіла і обов’язково оглядайте один одного по поверненню з метою виявлення кліщів.
  • На відкриті частини тіла нанесіть репелент (продаються у торгових мережах), що відлякує кліщів.
  • Відпочивайте на сонячних, відкритих галявинах, а не біля кущів, ходіть посередині стежин.
  • Якщо присмоктування кліща все ж відбулось – не лякайтесь. Вашу безпеку гарантує грамотне видалення кліща. Краще зробити це у кабінеті медичного закладу.
  • Про укус проінформуйте сімейного лікаря. Виконайте всі його рекомендації.

Щоб попередити розмноження іксодових кліщів на присадибній ділянці, у саду, необхідно розчищати ділянку, знищувати сухе листя та травостій, регулярно викошувати трав`янисту рослинність. Аби знищити кліщів, проводять акарицидну обробку на відкритій місцевості.

I

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector