У ДПС новий порядок дій. Документи тепер можуть вимагати і у пасажира

20 жовтня в дію вступить новий регламент, який описує роботу співробітників ДІБДР. Чи правда, що паспорт можуть зажадати і у пасажира? І чи правда, що тепер інспектору при спілкуванні з водієм можна курити?

Тепер знімати співробітника не можна … а співробітникам?

З нового регламенту прибрали пункт, який дозволяв громадянам проводити фото- і відеозйомку спілкування зі співробітником Державтоінспекції. При цьому самим співробітникам Державтоінспекції відеозйомку зобов’язали, якщо оформлення будь-якої дії, яке повинно відбуватися в присутності свідків, відбувається без них.

Пред’явіть оригінал паспорта! І пасажири теж!

Співробітники ДІБДР тепер отримали право вимагати документи не тільки у автомобілістів, але також і у будь-якого громадянина. Причому водіям не обов’язково мати при собі саме паспорт: підійде будь-який документ, що засвідчує особу (підійде закордонний паспорт, посвідчення особи військовослужбовця). До речі, водійські права не можуть засвідчувати особистість, тому краще паспорт з собою все ж мати.

З 20 жовтня передавати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, права та інші папери і картки доведеться вже без обкладинок і будь-яких утримуючих пристроїв.

Інспектор має право курити в присутності водія, але при цьому він зобов’язаний бути ввічливим

У розмові з учасниками дорожнього руху інспектор повинен бути «ввічливим, тактовним, звертатися тільки на« ви », проявляти спокій і витримку, свої вимоги викладати в переконливій і зрозумілій формі, виключаючи можливість двоякого їх розуміння».

Примітно, що в регламент не включили пункт, який би забороняв інспекторам можливість закурити при спілкуванні з учасником дорожнього руху. Тобто курити інспектору можна.

за кущами

Новий регламент повернув інспекторам можливість прихованого спостереження. Тепер ховатися знову можна. Співробітники правопорядку тепер можуть застосовувати патрульні машини без будь-яких кольорографічних  схем для прихованого патрулювання.

Регламент дозволяє інспекторам зупиняти машини для перевірки ТС

Вас можуть зупинити заради перевірки технічного стану автомобіля. Перевірити стан авто співробітник може на місці його зупинки. Однак при цьому поліцейський зобов’язаний використовувати фото- і відеоапаратуру, а також звукозаписні пристрої.

За що може зупинити інспектор?

За все що завгодно. Можливо, ви йому не подобаєтеся … Всяке буває.

«Пішли вийшли!»

Водій зобов’язаний вийти з автомобіля на першу вимогу, і навіть сісти в патрульний автомобіль, якщо співробітник правопорядку цього захоче.

Ось підстави для цього:

У разі виявлення ознак сп’яніння або хворобливого стану для проведення огляду
Для звірки номерів ТЗ
У тих випадках, коли потрібна участь автомобіліста в здійсненні процесуальних дій

У будь-якому місці!

Тепер співробітники Державтоінспекції отримають право зупиняти машини і мотоцикли в будь-якому місці на дорозі, а не тільки на стаціонарних постах, як це було до цього.

admin
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: