У Китаї ухвалили закон, який дозволяє штрафувати відвідувачів ресторанів за страви, що не доїли

У Китаї ухвалили закон про харчові відходи. Це нововведення дозволяє штрафувати відвідувачів ресторанів, які замовляють надто великі порції їжі та не доїдають її.

Про це пише  Громадське.

Новий закон дозволяє ресторанам стягувати з відвідувачів додаткову плату, якщо вони замовляють продукти, але частину із них не з’їдають. Також на суму до 10 тисяч юанів (42,8 тисячі гривень) штрафуватимуть ресторани, які своєю рекламою пропонують людям замовляти надто великі порції їжі. 

Якщо ж ресторани замовляють велику кількість їжі та не використовують її, за це загрожуватиме до 50 тисяч юанів (214 тисяч гривень) штрафу.

Крім того, закон забороняє відеоблогерам створювати й поширювати відео, у якому ті влаштовують челенджі з поїдання великої кількості продуктів. За це тепер загрожує штраф у розмірі до 100 тисяч юанів (428 тисяч гривень).

До ухвалення цього закону по всій країні тривала загальнонаціональна кампанія «Очистьте свою тарілку». У її межах на стінах багатьох ресторанів розвісили плакати з гаслами проти харчових відходів.

Китайські фахівці розповіли Global Times, що причиною такого закону є не брак продовольства в країні, а бажання стабілізувати кількість харчових відходів. Адже щороку китайські ресторани використовують понад 18 мільярдів кілограмів харчових продуктів, і значна частина із них потім потрапляє у смітник.

U2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector