У строгих мам виростають успішні дочки?

Не усі статті, які починаються з фрази “британські вчені довели…” варто сприймати за чисту монету. Інколи ЗМІ їх перекручує таким чином, щоб викликати резонанс серед суспільства. 

Еріка Раксон-Рамірес – британський вчений соціолог, яка опублікувала цікаві результати дослідження в ЗМІ. 

Вона вивчила дані 15 тис. дівчаток, яким було від 13 до 14 років. Ось до яких висновків дійшла дослідниця: чим більше мама контролює вас в дитинстві, чим більше вимагає, тим більша ймовірність, що ви будете успішною особистістю в майбутньому. Суворі мами виховують успішних дітей.

Цей висновок був опублікований у багатьох британських виданнях. Після цього багато батьків радісно сплеснули в долоні й перекрутили все на свій лад: “О, значить я себе правильно поводжу з донькою. Треба бути ще суворішою!”

Були і громадяни, які критично оцінювали дослідження й поставили декілька незручних запитань. 

Виявилося, що висновок про хорошу успішність дочок, які виросли у строгих мам, був зроблений «правою рукою через ліве вухо».

Основна мета дослідження: визначення закономірностей, які призводять до ранньої вагітності в дівчаток. 

Суть полягала в тому, що серед всіх дівчаток-підлітків, що завагітніли у віці 13 і 14 років, було трохи більше тих дівчат, чиї мами не поводяться з ними строго у ранньому віці.  На трохи більше – це всього лиш 4 %.  Багато людей піддало сумніву таке дослідження, оскільки вважають, що 4% не є індикатором того, як потрібно виховувати дітей. 

Ось як відреагували люди на це дослідження в коментарях:

«4% – це взагалі ні до чого. Що це за дослідження, висновки яких складаються всього на 4% похибки. »

«Це ж означає, що будеш ти суворої з дочкою чи ні, це ні на що не вплине. Якщо вона здуру залетить, вона це зробить незалежно від виховання. Відмінні наукові висновки, спасибі Кеп».

«Мені не потрібно було цього дослідження, щоб зрозуміти, що вагітна донька буде вчитися гірше».

«Цікаво, що дослідник взяла дівчаток в випадкові два роки їх життя і вивела загальне правило для всіх відразу: і як їх потрібно виховувати (хоча це ні на що не вплине, за даними самого дослідження) і ким вони виростуть (хоча дослідник цей висновок взяла просто зі стелі)».

Що ви вважаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector