У тиждень стабільно йде 1 кг квасолі! Все завдяки правильному способу приготування

Квасоля – один з  базових продуктів, який повинен бути в кожному домі. Попри це, вона може роками стояти на полиці в очікуванні, коли ж його нарешті зварять. Причина проста:  бобові, а особливо горох і квасоля, викликають здуття живота і  підвищене газоутворення. Багато хто приймає це як належне, але причина в тому, що все залежить від  приготування квасолі.

Не важливо, якого вона кольору! Ми розповімо,  як зварити квасолю  так, щоб уникнути неприємних побічних ефектів. Сумніваєтеся, чи потрібно це вам? Тоді ми наведемо кілька незаперечних доказів того, що цей вид бобових просто необхідний вашому організму.

Як правильно варити квасолю

Дослідження  Всесвітньої Організації Охорони здоров’я  довели, що норма вживання м’яса коливається в районі 2-3 разів на тиждень. При цьому наш організм потребує вживання білку щоденно. Користь квасолі  в тому, що це один з найбагатших білком продуктів, який разом з тим містить розчинну і нерозчинну клітковину, пектини,  антиоксиданти  і мінерали (в основному фосфор, цинк і калій).

Квасоля перешкоджає старінню організму, підходить діабетикам і підвищує працездатність. А ще це чудова  основа для ситних страв : з нею готують рагу, супи, салати і їдять просто так. Але для початку її потрібно  правильно приготувати .

Причина дискомфорту в шлунку криється в  олігосахаридах. Ці речовини не перетравлюються, але провокують більш активний процес бродіння і, відповідно, газоутворення. Не тільки квасоля, але і багато інших  бобові  містять в собі ці компоненти. На щастя, від них можна легко позбутися до і під час приготування. Дотримуйтесь наших інструкцій!

  1. Для початку  замочіть квасолю на ніч. Вона повинна постояти хоча б 8 годин, після чого воду потрібно злити, а боби ретельно промити.
  2. Залийте продукт холодною водою і поставте на середній вогонь. Доведіть до кипіння, потім знову злийте рідину, промийте квасолю холодною водою за допомогою друшляка.
  3. Варіть квасолю до закипання ще 15 хвилин і злийте воду в останній раз. Промийте, залийте нову і тепер варіть  до повної готовності.

Пошепки

В цілому цей процес зводиться до настоювання і 2 кип’ятіння. Все для того, щоб зробити квасолю максимально нешкідливою і корисною для шлунка. Солити її треба після варіння, попередньо злив воду. Буде досить шматочка масла, щоб перетворити її в повноцінний гарнір  або в дещо цікавіше.

Цей вид бобових можна і навіть потрібно поєднувати з  іншими овочами, але не рекомендується варити і навіть змішувати з іншими бобовими.

Рагу з квасолею – ще одна яскрава ідея. Річ у тому, що бобові містять багато крохмалю, і тому страви з великою кількістю соусу іноді просто потребують подібного  загущувача. Це набагато краще, ніж додавати борошно. А якщо не хочеться возитися з іншими овочами, скористайтеся рецептом старовинної  грузинського страви.

Рецепт лобіо

На Закавказзі знали,  як варити квасолю, ще до її появи. Спосіб обробки бобових був один – той, яким ми з вами тільки що поділилися. Тривале  виварювання – це дві третини всього рецепта.

Вам знадобиться:

  • 500 г сухої червоної квасолі
  • 2 цибулини
  • 2 зуб. часнику
  • 0,5 пучка кінзи
  • 2 ч. л. меленого коріандру
  • 2 ст. л. оцту (краще винного)
  • сіль і соняшникову олію за смаком

Відваріть квасолю за нашим рецептом. Поки вона готується, обсмажте цибулю на олії  до золотистого кольору  і наріжте кінзу. Як тільки квасоля звариться, трохи потовчіть її (половина бобів повинна бути розім’ята), додайте цибулю, нарізану кінзу, коріандр, роздавлений часник, оцет і сіль за смаком. Гарненько перемішайте страву і подавайте на стіл  гарячою. Часто лобіо готують з горіхами.

Навіть  звичайне варіння  може стати ключем до успіху! Властивість квасолі така, що чим довше її тримають у воді перед приготуванням, тим ніжніша вона вийде. Цікавий факт : людина може харчуватися однією квасолею тривалий час, не відчуваючи при цьому дискомфорту. У ній містяться всі необхідні поживні речовини. Поділіться нашою статтею з друзями!

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector