Українська Атлантида: село в Хмельницькій області, яке навмисне затопили

Чи чули ви коли-небудь по українську Атлантиду? А, можливо, бували там?

Якщо ні, то ми перенесемо вас туди на декілька хвилин. 

Українською Атлантидою вважають затоплене село в Хмельницькій області, яке називається Бакота. Знайомо? А чи знаєте ви, як воно утворилось? Як на місці звичайного села стала величезна водойма?

Вчені стверджують, що 550-450 мільйонів років тому на його території було море, оточене високими кам’яними скелями. З часом воно висохло, а на тому місці у 1240 році люди утворили невеличке село Бакота, що означає – бажане, прекрасне місце.

Його розмір — близько 10 гектарів. Населення – 2500 людей.

Пошепки

Люди спокійно проживали там, нікого не чіпали, допоки в 60-х роках ХХ століття не почали говорити про будівництво гідроелектростанції на Дністрі. Селянам це загрожувало затопленням. В 70-х вирішили остаточно — ГЕС бути! Тоді все і почалось: вирубування і спалення дерев в долинах, перенесення цвинтарів, примусове виселення.

Жорсткою умовою було те, що господарі самі повинні були зруйнувати свою хату і сад. А хто відмовлявся — не отримував 20% компенсації, яку держава повинна була їм виплачувати. На той час сума становила річну зарплату громадянина. 

Шість років тривало заповнення долини водою, яке розпочалося 1981 року. Тоді Бакоту зняли обліку, село стало неіснуючим. Від нього залишилась лиш вивіска на автобусній зупинці. Зараз до водосховища, довжиною 200 кілометрів, приїздить дуже багато туристів. Та й справді, гріх там не побувати. Краєвиди неймовірні!

А чи доводилось вам бувати на Бакоті?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Adblock
detector