Українці, пишу відразу до всіх, хто за стільки часу війни не знає, що означає напис на авто «НА ЩИТІ»

Українці, пишу відразу до всіх, хто за стільки часу війни не знає, що означає напис на авто «НА ЩИТІ» і не знає елементарних правил поваги і навіть правил дорожнього руху коли бачите машину поліції з червоними маячками і з прапорами. Невже так важко зупинити свої машини перед таким транспортом? Невже ви не встигнете якщо на хвилину зупинитесь і віддасте шану воїну якого везуть востаннє додому? Невже ваші ноги переламаються якщо ви станете на коліно? Ми приблизно 30 хв їхали за таким авто і знаєте скільки зустрічних машин зупинилося? 3 легкові і 1 фура. З однієї тільки вийшли люди і стали на коліна і це були пенсіонери. У мене все… Сором!

Вирішила все-таки написати про історичний контекст вислову «Зі щитом або на щиті». Можливо дійсно хтось не знає його значення, тому прошу, ознайомтесь.

Словосполучення «Зі щитом або на щиті» використовували ще в стародавній Спарті. Воно має метафоричне значення — заклик перемогти, добитися мети або з честю загинути. Проводжаючи солдатів у військову експедицію, спартанські матері говорили: «Зі щитом або на щиті».

Пошепки

До 2022 року на таких евакуаційних машинах був інший, російський напис «Груз 200». Але наші військові вони не «груз», вони – Герої. Тому офіційно було прийнято рішення змінити цей напис. Першою хто проявив таку ініціативу була волонтерка Тата Кеплер і її мама зробила власноруч напис на авто. Тому, якщо побачите таке авто то знайте, це ще один Герой назавжди НА ЩИТІ повертається додому💔

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Adblock
detector