Уже кілька років роблю добрива для орхідей – сама задоволена і вам раджу

Думаю, кожна господиня знає, якими примхливими часом бувають орхідеї. Здавалося б, це болотяна рослина і все, що їй треба – волога. Але насправді за цією красунею потрібен неабиякий догляд. 

Багато хто користується дорогими засобами, а я роблю добриво самотужки вже скільки років. Для цього використовую просту бананову шкірку. У ній є фосфор, калій, азот та магній – усе, що потрібно вашій орхідеї. Зі шкірки всі ці мікроелементи надходять дозовано і помірно підживлюють квітку.  на шок від передозування. Це неабияк підтримує орхідею в період цвітіння.

Зараз розпишу вам три рецепти приготування добрива з бананової шкірки, а ви оберіть той, що припаде вам до душі.

Рецепт 1

Висушіть бананову шкірку на сонці до затвердіння, потім подрібніть. Заваріть 1 чайну ложку подрібненого банана у 200 мл окропу. Дайте рідині охолонути і використовуйте для підживлення коріння.

Орхидея: все о выращивании и размножении капризного цветка - РИА Новости,  06.10.2021

Рецепт 2

Розріжте або розірвіть вручну шкірку банан на маленькі шматочки і розкладіть на рівну поверхню м’якоттю вгору. Висушіть.

Далі розітріть банан в порошок. Для цього можна використовувати качалку або ступу для спецій. Цим порошком ви можете посипати ґрунт, у якому росте орхідея, тим самим насичуючи його поживними речовинами.

Рецепт 3

Зніміть шкірку з 2 бананів та залийте 2 літрами води. Залиште настоятися на 2 доби. Процідіть настоянку через марлю та розведіть з водою у співвідношенні 1:1. Готовою рідиною можете поливати орхідею.

Пошепки

Також банановою шкіркою можна просто протирати листя орхідеї. Це надасть рослині блиску і підживить корисними речовинами.

Як правильно підживлювати орхідею

Підгодовуйте орхідею в період росту, коли квітка випускає новий лист. А також під час цвітіння. Додавайте добрива майже під час кожного поливу. Якщо лист перестав рости, припиніть підживлення.

Якщо ви принесли рослину з магазину, яка вже зацвіла, дайте їй відцвісти і не приступайте до підживлення раніше, ніж через 3-4 місяці.

В осінньо-зимовий період і в літню спеку орхідея уповільнює свій ріст, тому її можна удобрювати не частіше, ніж 1 раз на місяць.

Хворі та дуже ослаблені  орхідеї поливати добривами не варто. Те ж саме стосується пересаджених квітів. Дайте їм прижитися і звикнути до середовища.

Ці прості поради допоможуть вашій орхідеї упродовж довгих років милувати ваше око. 

Користуйтеся на здоров’я!

А як ви доглядаєте за орхідеями?

Які ще вазони полюбляєте?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector