Вчені пояснили, чому корисно брати кота і собаку в ліжко

Людей, які не хочуть впускати чотирилапих на своє ліжко досить багато. Вони в один голос повторюють, що брати наші менші повинні спати на своєму м’якому куточку, а не на ліжку. Але щорічні дослідження показують, що є досить багато плюсів спільного сну з вашим улюбленцем.

Не будемо сьогодні сперечатися з вченими! Вони підтвердили той факт, що в більшості випадків наші чотирилапі досить позитивно вливають на наше самопочуття та здоров’я.

В експерименті від наукового журналу Mayo Clinic Proceedings, взяло участь 40 дорослих людей, які протягом тижня спала зі своєю собакою в одному ліжку. Собакам та їх господарям прикріпили спеціальні датчики, щоб відстежити їхній рух. Через тиждень людей попросили відповісти на запитання в анкеті, щоб дізнатися, чи змінилася у них якість сну.

«У всіх сорока людей, які брали участь в експерименті, спостерігалося покращення сну. Але важливим є те, де саме тварина розташувалася на ліжку, – йдеться у висновку дослідження. – Відповідь учасників в анкетах дали змогу зрозуміти, що сон став набагато спокійнішим та міцнішим».

Дослідження показали, що власники собак, які дозволили спати своїм чотирилапим біля ліжка — отримали найкращий показник якості сну. Їх сон був ефективний на 83%, а ті, хто спав в ліжку разом зі своєю собакою — досягли 80%. Це теж неймовірний результат!

Дослідження також довели, що засипання поруч зі своїм партнером жодним чином не вливає на ефективність чи покращення сну.

«Ми думаємо, що люди деякою мірою підсвідомо нав’язують партнеру в ліжку власні потреби. Наприклад: ваш чоловік завжди перетягує на себе всю ковдру або ж голосно хропить. Жодна із собак собі такого точно не дозволить». – йдеться в документі.

Сон поруч з чотирилапими добре розслабляє, а ще ефективно допоможе відновити сили людини. Ніжне муркотіння кішки або дихання собаки, яка знаходиться поруч з вами, швидко розслабляє.

Багато людей, особливо міські жителі, після напруженого робочого дня відчувають себе самотньо і не можуть «відпустити» проблеми. Тварини допомагають розслабитися і запобігти безсонню в таких випадках. Тому, якщо тварини поводяться вночі тихо, сон з ними може бути не тільки приємний, але й корисний! Зберігайте собі цю статтю!

А ви дозволяєте своїм улюбленцям спати поруч з вами?

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: