Вчені пояснили, чому корисно брати кота і собаку в ліжко

Людей, які не хочуть впускати чотирилапих на своє ліжко досить багато. Вони в один голос повторюють, що брати наші менші повинні спати на своєму м’якому куточку, а не на ліжку. Але щорічні дослідження показують, що є досить багато плюсів спільного сну з вашим улюбленцем.

Не будемо сьогодні сперечатися з вченими! Вони підтвердили той факт, що в більшості випадків наші чотирилапі досить позитивно вливають на наше самопочуття та здоров’я.

В експерименті від наукового журналу Mayo Clinic Proceedings, взяло участь 40 дорослих людей, які протягом тижня спала зі своєю собакою в одному ліжку. Собакам та їх господарям прикріпили спеціальні датчики, щоб відстежити їхній рух. Через тиждень людей попросили відповісти на запитання в анкеті, щоб дізнатися, чи змінилася у них якість сну.

“У всіх сорока людей, які брали участь в експерименті, спостерігалося покращення сну. Але важливим є те, де саме тварина розташувалася на ліжку, – йдеться у висновку дослідження. – Відповідь учасників в анкетах дали змогу зрозуміти, що сон став набагато спокійнішим та міцнішим”.

Дослідження показали, що власники собак, які дозволили спати своїм чотирилапим біля ліжка – отримали найкращий показник якості сну. Їх сон був ефективний на 83%, а ті, хто спав в ліжку разом зі своєю собакою – досягли 80%. Це теж неймовірний результат!

Пошепки

Дослідження також довели, що засипання поруч зі своїм партнером жодним чином не вливає на ефективність чи покращення сну.

“Ми думаємо, що люди деякою мірою підсвідомо нав’язують партнеру в ліжку власні потреби. Наприклад: ваш чоловік завжди перетягує на себе всю ковдру або ж голосно хропить. Жодна із собак собі такого точно не дозволить”. – йдеться в документі.

Сон поруч з чотирилапими добре розслабляє, а ще ефективно допоможе відновити сили людини. Ніжне муркотіння кішки або дихання собаки, яка знаходиться поруч з вами, швидко розслабляє.

Багато людей, особливо міські жителі, після напруженого робочого дня відчувають себе самотньо і не можуть «відпустити» проблеми. Тварини допомагають розслабитися і запобігти безсонню в таких випадках. Тому, якщо тварини поводяться вночі тихо, сон з ними може бути не тільки приємний, але й корисний! Зберігайте собі цю статтю!

А ви дозволяєте своїм улюбленцям спати поруч з вами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector