Вчителька одразу не полюбила цього учня, але згодом прийшла до нього додому і змінила свою думку

Математичка Лариса Іванівна спідлоба через окуляри дивилася на п’ятикласників. Мимоволі погляд ковзнув на тихого худого хлопчика, який зіщулився в кутку за останньою партою. Засмальцьований піджак з великими плямами, старенькі штанці, витерті на колінах.

Цього учня не полюбила одразу, як тільки взяла цей клас. Нічого не слухає і знову спить! Ось як схилився на руки. Навіть зворушив його сумний погляд. «Простак безглуздий», — промайнуло в голові.

Чому не любила цього Стаса, і сама не розуміла. Адже не заважав, не кричав, не сміявся, а ось така неприязнь до нього була. Міг цілий урок просидіти і дивитися у вікно, навіть не відкривши зошит. Який тупий, навчання йому зовсім не дається. Тому що, що не запитаєш, просто стоїть і мовчить.

У зошиті не виконані домашні завдання, замість класних робіт — тільки дата. «Ну що з ним робити? Треба буде розпитати їх першу вчительку, що це за родина, ймовірно, мати алкоголічка — не інакше».

— Надія Іванівна, пам’ятаєте Стасика? Хто батьки? — запитала вчительку молодших класів.

— Чому ж ні? Такий неохайний хлопчик? — важко зітхнула колега. — Я той клас вчила тільки минулий рік, тому що попередня вчителька пішла в декрет. Краще візьміть характеристики, почитайте — будете дуже здивовані.

Лариса Іванівна відразу ж дістала папки в шафі. Ось, після першого класу. Коли почала читати, була вражена від несподіванки. Але тут чорним по білому написано: «Станіслав — доброзичливий, турботливий, ввічливий, зі світлою посмішкою.

Домашні завдання робить чисто і акуратно». У другому класі вчителька відзначила наступне: «Чудова дитина. Має багато друзів, допомагає однокласникам. Дуже здібний, талановитий хлопчик, особливо йому дається математика». Характеристика в третьому класі шокувала: «Смерть матері від невиліковної хвороби вдарила по хлопчикові.

Він намагається боротися, намагається. Але батько запив після трагедії, уваги дитині приділяє мало». У четвертому класі про Стасика писали вже наступне: «Розсіяний, не відповідальний, немає друзів, спить на уроках, не готує домашні завдання».

Від прочитаного Лариса Іванівна заціпеніла: чого-чого очікувала, тільки не такого! Вона й гадки не мала, що цей хлопчик нещасний! Стало соромно перед собою, аж почервоніла від свого упередженого ставлення до дитини. Всю ніч думка про Стасик не йшла з голови, перед внутрішнім поглядом виникала та сама картина: зіщулений хлопчик з вимерлими очима. На наступний ранок дізналася його адресу і пішла до Стаса додому. У квартирі стояв запах перегару, під сигаретним димом нічого не було видно.

— Хто там, б …? .. — почула з кімнати п’яний чоловічий голос.

Стасик ніби заціпенів, боязко дивився на Ларису Іванівну. Нарешті вийшов його батько. У брудній матроській майці, рваних спортивних штанях, зі скуйовдженим волоссям.

— Хто така? — гикаючи, втупився червоними очима.

В той день поговорити не вдалося. Тільки зрозуміла, яке важке сирітське життя у хлопчика. Вразило, що хлопчик якраз сам готував на кухні вечерю — і це в десять років!

Настав Новий рік. Діти радісно з яскравими подарунками обступили вчительку. Коли підійшов Стасик і вийняв свій пакет, загорнутий в газету, деякі засміялися. Лариса Іванівна розмотала і здивовано вийняла з картонної коробочки … залізне кільце без камінчика і стару пляшку, на дні якої були парфуми. Вчителька зніяковіла від подарунка свого недавно нелюбимого учня, але зразу прийшла в себе — пирснула парфуми собі на зап’ясті і одягла кільце.

— Тепер ви пахнете, як моя мама, — тремтячим голосом сказав Стасик.

Діти затихли, а Лариса Іванівна непомітно витерла сльозу.

Згодом хлопчик став повертатися до життя. Він ділився зі своїм учителем проблемами, питав поради. До кінця навчального року настільки підтягнув предмети, кращих не було. У наступні роки тільки він перемагав в математичних олімпіадах не тільки в школі, в місті, а й в області.

***

Коли Стас закінчив школу, ніколи не забував свою вчительку. Завжди вітав її з днем ​​народження. «Ви найкраща вчителька на світі!» — ці щирі слова були для неї безцінним подарунком.

Коли хлопець отримав диплом столичного медичного вузу, Лариса Іванівна отримала листа, де було написано: «Серед моїх викладачів не було рівних вам. Ви моя улюблена вчителька». Він часто писав їй, тепер уже спілкувалися по Інтернету, розповідав, що захистив кандидатську, працює хірургом в престижній клініці.

І кожен раз не забував написати, яка вона щира людина. І щороку на свій день народження з самого ранку Лариса Іванівна отримувала кошик квітів — тепер уже великий, де було безліч троянд, орхідей.

Ще трохи часу і Стас попросив зайняти місце мами на його весіллі. Це прохання настільки зворушило Ларису Іванівну, що вона не могла стримати сліз, вони безперервно капали на запрошення. Вийняла з тієї ж старої картонної коробочки, яку зберігала всі ці роки, кільце без камінчика, бризнула парфумами на дні флакончика — берегла їх для особливого випадку.

Наречений Стас, обіймаючи вчительку, відчув мамин запах. І, немов дитина, сховав обличчя на її плечі, а вона ніжно гладила його по голові. І знову почула: «Ви добра людина, я ще такої не зустрічав у своєму житті».

А через рік Лариса Іванівна потрапила в лікарню — саме Стас її оперував. І саме його першим побачила, коли прийшла до тями після операції. Ніби в тумані бачила, як він схилився над нею і щиро посміхався:

— Ну, як наша хвора?

Замість відповіді взяла його руку, безсило стисла і тремтячим голосом прошепотіла:

— Пробач за все. Ти навчив мене бути хорошою …

І розповіла йому все, що думала погане про нього. І на душі стало легко …

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: