Великодній стіл: ділимося секретами сервірування

Скатертина на пасхальний стіл

У багатьох людей з дитинства є стійка асоціація – скатертина на столі – значить в будинку свято. Тому перед тим як зайнятися сервіруванням столу, необхідно вибрати скатертину і застелити її.

Цікаво! Існувала традиція мати в будинку пасхальну скатертину. Її діставали всього один раз в рік на Великдень. Скатертину шили і прикрашали вишивками самі, вона була «візитною карткою» рукодільної майстерності господині.

Зараз готову скатертину можна купити в магазинах. Зазвичай їх шиють з натуральних тканин – бавовни або льону. Кольорову гаму вибирають до душі. Основними великодніми кольорами вважаються:

  • червоний. Він символізує відродження душі і її тріумф над тілесною смертю;
  • жовтий, золотий. Символ духовності і чистоти;
  • синій або його відтінки. Це небеса, будинок для праведних душ;
  • зелений і його відтінки. Символ надії.

Чудово виглядають однотонні скатертини з контрастною вишивкою. Зазвичай на ній вишивають біблійні сюжети, квіти, напис «Христос Воскрес» або букви «ХВ», а також атрибутику – крашанки, паски, курчат або кроликів. У комплекті зі скатертиною не будуть зайвими серветки, які роблять стіл урочистішим. 

Прикраса пасхального столу

Букет або композиція

На стіл ставлять букет або композицію зі свіжих квітів. Вибір краще зробити на користь весняних рослин – нарцисів, тюльпанів, крокусів, гіацинтів, гілок дерев, на яких розпустилися квіти – яблуні, смородини, абрикоса або своїми руками зробити пасхальне дерево.

Вважається, що традиція прикрашати дерево на Великдень прийшла до нас із Західної Європи, але якщо заглибитися в історію Стародавньої Русі, то можна знайти схожий обряд. 

Його можна зробити як з дроту, так з окремих гілочок. Прикрашають їх в залежності від своєї фантазії – різнокольоровими яйцями, бантиками, листівками на пасхальну тему, цукерками, фігурками курчат, пряниками, квітами. Головне, щоб дерево несло позитивний, яскравий, радісний заряд, викликаючи у гостей посмішку.

Останнім часом стіл прикрашають вінком. Вінок роблять з різних матеріалів, а прикрашають пасхальною атрибутикою. Він нагадує нам про прихід весни і початок нового життя.

Цікаво! Великодній вінок уособлює вічне життя.

У центральну частину столу ставлять білі або пастельних відтінків свічки. Найкрасивіше буде виглядати не одна свічка, а кілька невеликих свічок, розставлених по всьому столу. 

Важливо! Обов’язково запалюйте свічки. Вогонь – це знак перемоги добра, віри, надії.

Для прикраси також прекрасно підходять різні яскраві стрічки. Ними можна пов’язати столові прилади або серветки, прикрасити пасхальне дерево, яйця.

Важливу роль відіграє прикраса великодніх страв. Великодній стіл найщедріший на частування. Але серед різноманітних страв головне місце займають фарбовані яйця, паски. Одна справа просто поставити їх на стіл, на красиві тарілки, інша – підійти до цього творчо.

Важливо! Найперша їжа після Великого посту – освячене в церкві пасхальне яйце.

Фарбовані яйця чудово будуть виглядати в плетених кошиках або неглибоких стравах. На низ покладіть зелень так, щоб вона виглядала з-під крашанок. Або сплетіть з соломи або гілок гніздо, яке можна прикрасити пір’їнками, травинками, штучними квітами і укласти в нього яєчка. 

Паску поставте на середину широкої неглибокої тарілки. Навколо неї покладіть інші солодощі – «морські камінці», горіхи в шоколаді, цукати, очищені горішки, цукерки. 

Цікаво! Паска, спечена за давніми рецептами, зберігається до 40 днів.

Джерело:https://ua.waykun.com/

Напишіть нам у коментарях на Facebook 

Поділіться з друзями

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Sofia
Adblock
detector