Відколи почалась війна – я не можу перестати їсти. Та лише зараз дізналась, що з цим робити

Коли почалась війна я забрала доньку і покинула рідне місто. Ми жили досить близько до лінії фронту, я вирішила, що так буде краще. Маємо родичів у Тернополі, які допомогли із житлом. Я працюю дистанційно, тож жодних проблем не було.

І начеб-то все у нас добре, порівняно з іншими. Та є одне але. Я постійно їм. В присутності дитини – я наче скеля, постійно зберігаю спокій, а подолати стрес можу лише біля холодильника. 

Можливо, для інших це зовсім не проблема. Та я швидко набираю вагу. За ці місяці розповніла на 16 кілограмів. Коли ж намагалась сісти на дієту – ставало лише гірше. Почувалась пригнічено, жахливо, нічого не хотілось. А я все ж мама.

Тоді в розпачі я звернулась до нутриціолога, якого порадила мені подруга. І він пояснив, що в усьому винен кортизол – гормон стресу, через його підвищення з’являється апетит. І це природно. А ось кілька правил, з якими можна налагодити харчування і водночас подолати стрес.

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше статей з психології за посиланням – https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

1. Вживайте продукти насичення. Це жири, складні вуглеводи та клітковина. Найкраще підійдуть горіхи, насіння, печінка тріски, жирна риба, масло, сир і телятина. Складні вуглеводи містяться в кашах, картоплі. Клітковина – в овочах і фруктах.

Пошепки

2. Приспати відчуття голоду та понизити рівень гормону стресу – кортизолу допоможе звичайна жуйка. Її варто жувати 5 хвилин , після прийняття їжі. 

3. Не варто відмовляти собі у солодощах. Просто слід їх вживати дозовано. Кілька шматочків шоколаду аж ніяк не завадять.

4. Звісно, уникнути стресу під час війни – неможливо. Та слід спробувати бодай трохи абстрагуватися, не читати увесь день новини.

5. Не варто звинувачувати себе у неспроможності схуднути. Війна мине, життя налагодиться. 

А як вам вдається долати стрес у такі важкі часи?

Більше цікавих та корисних статей з психології шукайте тут – https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector