Відмінна новина для ласунів! Щоб врятувати мозок, треба щодня їсти шоколад!

Шоколад – одне з найулюбленіших ласощів не лише дітей, але й дорослих. Хоч більшість і вважає, що шоколад шкідливий для нашого здоров’я, насправді це зовсім не так. Сьогодні, ми вирішили розповісти вам чому!

Склад шоколаду і його вплив на наше здоров’я

Почнемо з того, що до будь-якого виду шоколаду входять вітаміни А, В, D, Е, F, РР, магній, калій, кальцій, фосфор, залізо, цинк – все це несе колосальну користь нашому здоров’ю. Його приємний солодкий смак миттєво підіймає настрій, оскільки сприяє виробленню ендорфінів, дозволяє боротися зі стресами, депресією, а ще заспокоює і стабілізує роботу нервової системи. 

Також, звичайний шоколад містить в собі велику кількість флавоноїдів, які зміцнюють імунітет, перешкоджають старінню, покращують роботу органів шлунково-кишкового тракту, допомагають кровоносним судинам стати еластичнішими.

З’їдаючи щодня шматочок шоколаду, можна значно знизити ризик інфаркту або інсульту, варикозу, гіпертонії, цукрового діабету, а також зберегти зір.

Що говорять результати дослідів?

Нещодавно, було проведено дослідження, де досліджувався вплив шоколаду на когнітивні здібності людини. Для дослідів було запрошено 968 дорослих, які повинні були виконувати різні завдання. Було доведено, що ті, хто щоденно з’їдав по шматочку шоколаду показували значно кращі результати в тестах на пам’ять і увагу.

Джорджина Е. Крайтон – керівник дослідження, стверджує, що на це впливають фраваноли і метилксантини. До речі, щодо цього питання були проведені інші дослідження. 90 літніх людей розділили на 3 групи і кожній з них давали різну кількість флаванолів кожного дня. Та група, яка отримувала більшу дозу флаванолів, показувала кращі результати у тестах на пам’ять та увагу.

Чи весь шоколад несе у собі користь?

Насправді, ні. Хейді Годман – редактор гарвардського журналу про здоров’я стверджує, що часто флаваноли знищуються під час виробництва шоколаду. Тому варто віддавати перевагу чорному, а не молочному шоколаду, оскільки в ньому міститься більша кількість какао та флаванолів. 

Крім того, варто звернути свою увагу і на калорійність кожного виду шоколаду:

  • чорний – 30 ккал, 59 мг на 100 г кофеїну, 0 холестерину;
  • молочний – 35 ккал, велика кількість кальцію, оскільки в ньому міститься велика кількість молока;
  • білий – 38 ккал, мінімум какао, максимум жиру – 33,2 г на 100 г, виготовляється з з какао масла, часто містить нездорові ненасичені жирні кислоти.

Як бачите самі, чорний шоколад набагато корисніший за молочний, та білий. 

А який шоколад любите ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector