Виховання дітей в США: що треба запозичити

Звісно, багато всього цікавенького є. У нас було інше виховання і продовжуємо його наслідувати, виховуючи своїх дітей. Важко сказати, що правильно, а що ні, але виховання у нас та в США справді різне.

Пропонуємо вам зараз дізнатись про досвід американців у вихованні дітей, який не завадило б запозичити, оскільки переваг в деяких речах значно більше, ніж недоліків. Готові?

Виховання дітей

Найважливіше — сім’я

Доволі частенько можна дізнатись, що американські зірки завершують свою публічну діяльність і хочуть насолодитись сімейним життям. Американці — особливі кар’єристи, але вихованню дітей надають особливого значення. Вони показують своїм дітям, що після роботи є багато часу для того, щоб разом повечеряти, переглянути сімейну комедію чи просто покататись на велосипедах.

До речі, за останні роки можна побачити деякі зміни: з дітьми гуляють переважно татусі. Часто жінки більше хочуть незалежності і кар’єрного росту, а чоловіків усе і так влаштовує, тому вони більше часу дають дитині. А ще частим явищем є віддалена робота обох батьків, щоб не витрачати час на дорогу додому і його провести з дітьми.

Але це не означає, що в США не існує дитячих садочків чи нянь. Там навіть існують спеціальні студії, де матусі час від часу збираються і по черзі бавлять дітей одна одної. Це навіть вважається частиною виховання дитини.

Навчання і життя

В пострадянських країнах батьки особливо переймаються тим, щоб діти отримали вищу освіту, навіть якщо вони не знають, ким хочуть стати в майбутньому. Тут важлива галочка. Дітей змалку вчать іноземних мов та водять на десяток гуртків і ще й до репетиторів відправляють. В США батьки розуміють, що дітям потрібен простір і вільний час на відпочинок та й повноцінне дитинство зрештою. Вони вважають, що якщо дитині потрібні будуть знання для якоїсь справи, то вона неодмінно сама за них візьметься.

До речі, щодо бабусь та дідусів. Максимум, що можуть зробити старенькі для своїх онуків — подарунок на день народження і кілька прогулянок на рік. Ніякого “посидь з малим, будь ласка” чи “я тобі привезла на кілька днів”. Якщо ж подружжя вирішило звести дитину, то вони готові морально, фінансово і психологічно. І жодної допомоги.

Пошепки

Тут, до речі, не лише про виховання, а й про спосіб життя. Американці нестабільні. Їм легко переїхати до іншого штату або й взагалі змінити країну. Тому переважно бабусі й дідусі живуть дуже далеко й навідуються онуки до них дуже рідко. З малими дітьми часто сидять няньки, які є незаконними емігрантами або ж підлітки, які хочуть трохи заробити.

Підхід до виховання

Важлива риса та теза, яку змалку прищеплюють кожній дитині — всі люди рівні, незалежно від раси, національності, статі, віку, релігії, статків, зовнішнього вигляду тощо. США — ну дуже мультикультурна країна. З таким вихованням майже неможливо стати тим, кого не люблять у школі.

Іще одне твердження, яке знає кожна дитина: якщо ти громадян Америки, то ти точно сильний. Громадянське патріотичне виховання тут є з початкової школи і в кожному навчальному класі є прапор США.

Щодо фізичних покарань, то це вважають недопустимим, середньовічним і таким, що свідчить про відсутність моралі у батьків. Якщо дитина хоч слово скаже про те, що її колись вдарили батьки, то це потягне за собою купу перевірок та судів. Покарання — це пояснення дитині і аргументація, а не агресія та фізичне насилля.

Цікаві факти та традиції

  1. Може здатись, що американці не особливо виховують дітей і дуже прагматичні, але це через свій менталітет. А програма в школі справді легша, та й діти туди ходять з радістю.
  2. Те, що в нас називають “доніс” — в США є нормою. Розповідати про чиєсь порушення — це нормально, адже вони прагнуть до адекватного суспільства, яке складається з громадян, які поважають закон. Тобто образити за те, що ви на когось “настукали” просто не можуть.
  3. Діти можуть вживати спиртні напої лише з 21 року. І “попробуй” не існує.
  4. Діти не сплять з батьками взагалі ніколи.
  5. Зубна фея і Хелловін — улюблені розваги дітей.
  6. Діти довго ходять в підгузках і в нас на таких батьків вже б тикали пальцями.
  7. Відправити дитину спати в 18-19 годині — норма, щоб батьки могли побути наодинці.

Такі підходи до виховання дітей можуть нам дуже знадобитись. Та в будь-якій країні батьки хочуть виховати достойних та успішних, справжніх Людей. 

Почерпнете щось для себе?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

NataM
Adblock
detector