«Вік – це свобода». Ти вже нікому нічого не винна, ти живеш, як тобі хочеться, ти – вільна

Парк. Ранок. Пробіжка. Раптом мене обганяє дівчина. Милуюся на її фігуру, думаю: «обжену, подивлюся, хто така!». Дівчині виявляється більше ніж 40.

Ресторан. Вечір. Читаю меню. Раптом в мій «кадр» потрапляють жіночі ноги: стильні джинси, високі підбори.

Що за модна красуня? Дивлюся, красуні років за 40 ….

Їм за сорок! Вони спортивні, веселі, чарівні. Їх юність припала на 1990-ті, тоді вони вдихнули дух свободи і досі літають.

Манікюр та педикюр – обов’язково. Косметолога і перукаря не можна пропустити ні за що. Тим, кому за 40, це феномени нашого часу. Я від таких жінок балдію.

У таких красунь немає проблем. Вони собою задоволені. А якщо і незадоволені, підморгують собі в дзеркало і – шусть за двері. Вперед, в театр, на тусовку, в фітнес-зал. Вони класно виглядають, їм прикольно жити. Вони приводять до зали своїх дочок-підлітків. А дочки цілком можуть привести таку маму у свою компанію, та запалить так, що змучена молодь впаде.

На модних виставках тільки – вони, за 40. Молодих мало, молоді дивляться серіали. Круті ж тітки всюди встигають. У них рівне дихання, гаряче серце, глузливий погляд.

У них за плечима – трагедії, втрати, нещастя. Зради чоловіка, скандали з дітьми, перші зморшки. «О, боже, ні!» А тепер все переболіло, діти дуже дорослі, зморшки? Ну не сходити ж з розуму від них. Вони не роблять пластичні операції, вони не божевільні. Хоча креми вранці і на ніч – святе. І волосся підфарбувати – може, рудою стати?

Вони хвацько вбираються. І не виглядають безглуздо.

Безглуздо можна виглядати в молодості: безглузда сумка, дешеве плаття, немодні джинси. В молодості вся ця нісенітниця важлива. У тебе «контракт» з суспільством, ти повинна вписуватися в канони, регламент, протокол. Ти – соціальний планктон.

Коли тобі за сорок – контракт розривається. Як сказала мудра Ізабелла Росселліні, «вік – це свобода». Ти вже нікому нічого не винна, ти живеш, як тобі хочеться, ти – вільна. Тобі плювати, чи будуть мужики витріщатися на твою фігуру, тобі начхати, що скажуть занудні подруги.

Руді кучері, квітчаста сукня, кеди. «О, моя маленька бейба!». І, чорт візьми, в цій свободі, в цьому сміху, в цій розхитаній ході сексуальності більше, ніж он у тієї юною повногрудої дівчини, яка сидить в ресторані і щохвилини дивиться в смартфон: як помада, як волосся лежить, як вії виглядають? Крихітка головою поворухнути боїться, вся на нервах, себе продає. Вона на «контракті».

А поруч сидять три круті жінки за 40, п’ють вино і регочуть. У них попереду веселий вечір. У них попереду велике цікаве життя. Та й які вони «жінки»? Дівчата! Нехай і зі зморшками. Дівчата, можна я до вас сяду, а? Хочеться веселощів, а з юними нудно …

I

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector