– Він мало того, що грошей у родину не приносить, то ще й вимагає у чужій хаті прописати. Нащо воно тобі таке взагалі треба? 

Тиждень тому не стало моєї бабусі Олени. Вона заповіла мені у спадок свій будинок. Загалом, я часто приїздила до бабусі у гості та всіляко допомагала. Цієї зими, коли були відключення світла, то купила дорогий генератор, аби мала світло в хаті. Перед Великоднем зробила їй ремонт у кухні – поставила нову плитку, холодильник, духовку, стіл та крісла на замовлення виготовляли з дерева. Ну і завжди платила їй за комунальні послуги, бо ввела адресу будинку собі в банківській картці. 

Ще років 5 тому в селі була страшенна повінь та хату затопило. То я оплатила бригаду майстрів, купила всі будматеріали, аби поставили нову підлогу, викачали воду з хати та ще перекрили дах про всяк випадок. Самі розумієте, що це мені обійшлася в чималу суму. І це була саме ініціатива бабусі, аби переписати на мене хату. 

Моя мама живе та працює в Португалії і не планує повертатися додому. Там знайшла нового чоловіка, до речі, також з України. А свого тата я ніколи не бачила. Навіть прізвища його не знаю, бо мама дала своє дівоче. 

Мені вже 35 і я хотіла давно переїхати з міста до села. Робота у мене дистанційна, єдине, що вимагає директор – вчасно відправляти документи та звіти. Поки я живу в однокімнатній квартирі з Петром, моїм цивільним чоловіком. Якщо чесно, я не хотіла брати шлюб у церкві та уникла всю ту тяганину з паспортом, зміною прізвища. Тим паче, що мені дає той штамп та обручка на пальці? 

У Петра є двоє дітей від першого шлюбу, Зоряна та Аліна. Дівчата інколи приїжджають до нас у гості, чоловік купує їм книги, одяг, іграшки. Ну і ще платить аліменти. Тому в наш родинний бюджет вкладає мало, тільки 4 тисячі гривень. Ну інколи 5 чи 6, якщо пощастить. На ці гроші сильно не розгуляєшся, тому ми ніколи не відпочивали десь на морі чи не їздили у Буковель. Петро каже, що то в нього на роботі тимчасові труднощі з зарплатнею. 

Спершу Петро був категорично проти переїзду. Звісно, його влаштовувала моя однокімнатна квартира з недорогим ремонтом. Але коли дізнався, що мені перепав такий розкішний будинок у спадок, то змінився:

– Слухай, а коли ми переїдемо? Може, вже цього літа? Якраз гарна погода буде, сонячно, собі якусь альтанку збудуємо на подвір’ї. І мої дівчата матимуть місце, де гратися. 

Я вже почала збирати речі, купила деякі меблі до будинку. Планувала вже у липні, максимум серпні переїхати остаточно. Але декілька днів тому Петро знову почав говорити за будинок. Правда, вже не виглядав таким радісним:

– А ти мене там пропишеш? 

– А ти чого питаєш?

– Я не хочу господарювати в чужому будинку. Я там що, на пташиних правах житиму? 

Пошепки

– У моїй квартирі ти також не прописаний. Але чомусь раніше тебе не турбувало це питання.

– А тепер я вирішив, що не хочу так більше жити. Я там буду як якась прислуга чи що? 

Петро ні копійки не вкладав в бабусин будинок. А зараз вирішив, що має повне право жити там, наче господар. Повірте, він навіть до майстрів не хотів везти будматеріали, я сама брала вихідний на роботі та все робила.

Вирішила порадитися з мамою. Зателефонувала їй у скайп, про все розповіла:

– Доню, от він мало того, що грошей у родину не приносить, то ще й вимагає у чужій хаті прописати. Нащо воно тобі таке взагалі треба? 

– Ну так він мій чоловік…

– Ага, де? В паспорті чи перед Богом? От були б у вас свої діти, якась родина – то вже інша розмова. А потім він ще почне вимагати, аби ти ту хату його дівчатам віддала? То чужі для тебе люди. Потім ще пошкодуєш. 

Поки я не підіймаю тему щодо переїзду. Але Петро, наче та папуга, щодня запитує “а ти коли до нотаріуса?”. Ще хоче зробити у будинку ремонт та виділити дві кімнати для його Зоряни та Аліни. 

Що мені робити? Я хочу жити у будинку. Але Петро скоро почне мені ультиматум ставити. От він дійсно корислива людина чи то просто так здається? 

Що ви можете порадити нашій читачці? Як їй вирішити це питання? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Adblock
detector