Волосся до п’ят і осина талія: як красива королева Європи стала рабинею своєї зовнішності?

Моцарт й імператриця Сіссі – дві найпопулярніші постаті серед австрійців. Сьогодні ми хочемо детальне вам розповісти про одну з найкрасивіших жінок всіх часів.

Сучасники описували Сіссі, неначе казкову фею, її племінниця згадувала, що імператриця буквально “молилася на свою красу”. Повне ім’я баварської принцеси – Амалія Євгенія Єлизавета. Франца Йосифа I – австрійський імператор, який взяв юну Сіссі собі у дружини – вона одружилася у 16 років. В такому юному віці, практично ще дитиною, потрапила до королівського палацу, де усім керувала деспотична свекруха Єлизавети. Вона намагалася зробити з невістки ідеальну дружину, яка завжди буде дотримуватися норм та правил королівського двору.

Постійна критика та жорсткий пресинг призвели до того, що молода дівчина почала вважати себе нікчемною, навіть у ролі матері та імператриці її завжди переслідували сумніви. Залишалася лише одна річ, у чому Сіссі не мала ніяких сумнівів – власна краса. 

Зовнішність Єлизавети: струнка фігура, ріст – 172 см, правильні та чіткі риси обличчя, а ще – неймовірної краси волосся, яке сягало п’ят імператриці. Йому вона приділяла особливу увагу, так щоденне укладання займало мінімум 3 години часу. Цим займалася спеціальна перукарка, якій було заборонено мати довгі нігті та носити прикраси на кистях (щоб не пошкодити волосини імператриці). Після процедури перукарка повинна була зібрати все волосся, яке випало під час причісування, і принести їх імператриці на срібній таці. Якщо йог було занадто багато, то служниця отримувала догану від імператриці.

Єлизавета розуміла, що люди захоплюються її красою, тому вирішила використовувати це у власних інтересах. Вона перетворила своє тіло у справжній культ, ідеальна зовнішність стала для Сіссі сенсом життя.  Вона страшенно боялася старіти і прагнула знайти спосіб, що перешкоджає старінню.

Після 32 років імператриця заборонила малювати з себе портрети, адже хотіла залишитися в історії вічно молодою. 

Ще одним досягненням Сіссі була її осина талія, обсяг якої становив всього лиш 50 см. Вага Єлизавети становила 50 кг, цього вона досягала завдяки спеціальному харчуванню та щоденним прогулянкам, які інколи тривали 4-5 годин. 

Сіссі дуже засмучувалася під час вагітності, адже це призводило до деформації фігури. У 1894 році її вага становила всього 43,5 кг, а прагнення ідеальної фігури стало просто маніакальним – імператриця зважувалася тричі на день.

Загалом життя в Сіссі пройшло у поневіряннях, вона дуже турбувалася про свою зовнішність, що переросло в маніакальну залежність, сумувала за батьками, оскільки розлучилася з ними в ранньому віці, а ще – втратила двох дітей. 

10 вересня 1898 Єлизавета була вбита італійським анархістом. Імператриця Сіссі залишилася в пам’яті співвітчизників, хоча протягом життя була абсолютно байдужою до чужих проблем, не займалася благодійністю. Вона жила у своєму світі, але від цього була ще загадковішою. 

Що думаєте з цього приводу?

U2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector