Всього 1 річ, яка здатна зруйнувати будь-які відносини!

Конфлікти в родині часто трапляються саме через це. Якщо двоє людей в парі це зрозуміють, то скандалів і сварок буде набагато менше. Це я зрозумів після останнього семінару з психології.

Ведучий запитав в аудиторії, яка основна причина розлучень. Я нещодавно прочитав книгу з сімейної психології, тому був впевнений, що знав правильну відповідь. Я поспішно вигукнув: «Інтим, гроші і спілкування!»

«Неправильно, – гаркнув ведучий. – Це лише симптоми справжньої проблеми ».

Тоді мені стало справді соромно. Адже я вже чекав схвалення і шанобливі погляди. Наступні слова ведучого змінили моє ставлення до сім’ї та і до життя. 

Отже, він сказав:

«Шлюби закінчуються розлученням з одної-єдиної причини: завищені очікування».

Далі я вже не чув, про що ішлося в семінарі. Я думав про те, що сказав цей чоловік. Згадував період після весілля і розумів, що з цією проблемою я стикався з першого місяця подружнього життя. 

Запам’ятайте це просто рівняння: 

Очікування – Спостереження = Розчарування.

Що це означає? Нижче я описую дві гіпотетичних ситуації.

Очікування.

Після весілля я так уявляв сімейне життя: я приходжу з роботи, дружина приготувала чарівну вечерю. Вона виглядає чудово: на ній білосніжний фартух та ідеальна зачіска. Моя донька сидить в дитячому кріслі, не кричить, а спокійно посміхається до мене та акуратно їсть столовими приборами.

Після цього ми всі одягнемося та підемо на прогулянку парком. А за цей час весь бруд та посуд після вечері прибереться сам. 

Спостереження.

Я прийшов додому на пів години швидше. Вечеря ще не готова, жінка заклопотана бігає біля дитини, яка кричить. На комп’ютері у неї відкритий проєкт, оскільки вона працює віддалено. Йду на кухню, а там лише залишки дитячого харчування. 

На моє запитання «Що у нас на вечерю?» вона відповідає спопеляючим поглядом перевтомленої матусі, яка працює вдома.

Я стаю готувати бутерброди, при цьому відчуваючи неймовірну лють. Ми всі вечеряємо. В квартирі хаос та бардак. Ми з дружиною плюхаємося на диван, уникаючи зустрічатися поглядами і не виявляючи ні найменшого бажання прибирати в кухні.

Розчарування = різниця між першим і другим.

Ось тоді і приходить до мене розчарування у сімейному житті. Можливо, якби у мене в голові не було цієї ідеальної картини очікування, то б не таким сильним було розчарування. Розумієте про що я?

По-моєму, здорові, реалістичні, висловлені вголос очікування мати корисно. Є до чого прагнути. Але вони не мають бути залежні від інших людей. Не очікуйте надто багато. Прийміть реальність такою, як вона є. 

Ви стикалися з цією проблемою? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Adblock
detector