Вважаєте, що сало – українська страва? Готова з вами посперечатися

Наш кухня багато на різні страви – вареники, борщик, голубці. А найголовніша окраса столу – сало. Однак, чи дійсно воно родом з України? А якщо я скажу, що це просто міф та затертий стереотип?

Виявляється, що сало вигадали… італійці. Все розпочалося ще на Апеннінському півострові за часів Римської імперії. Працівники підземних шахт завжди брали на роботу сало. Вважалося, що така страва дуже калорійна та допомагає відновити сили. А ще роботяги обтирали сало морською сіллю та часником. Чому? Сіль запобігала тому, що страва можу швидко зіпсуватися під спекотним сонцем. 

А вдома зберегли у спеціальних мармурових горщиках, які з середини також натирали сіллю та часником. Такий продукт міг зберігатися декілька місяців у горщику.

А сало дуже шкідливе?

Хтось каже, що такий продукт має лікувальні властивості. Але пропоную розібратися детально. У салі міститься великий відсоток жиру. Він засвоюється у нашому організмі набагато швидше та краще, ніж, наприклад, риб’ячий. 

Пошепки

А ще у салі міститися багато амінокислот – майже 10 %. Тому наші пращури вживали такі “ліки” при різних захворюваннях – починаючи від зубного болю та закінчуючи атеросклерозом.

До речі, ледь не забула додати. У салі міститься дуже важлива для нашого організму кислота – арахідонова. Вона відіграє важливу роль при обміні холестерину, входить до складу клітинних мембран і допомагає роботі серцевого м’яза.

А ще сало слугувало колись валютою. Так, я не помиляюся. Наприклад, у Шумері (давня цивілізація, яка існувала у 4 тисячолітті до нашої ери!), така страва була на вагу золота – нею оплачували податки та вивозили закордон в обмін на мідь. Тоді наявність хоча б одної свині у господаря означало достаток родини. 

Ось такі цікаві факти є про сало. І я не вигадую. Не вірите? Тоді варто почитати в Інтернеті. 

А ви знали про такі факти? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector