«Ви свій рот закрийте, ви у мене вдома, якщо щось не влаштовує, то забирайтеся до себе, там і командуйте», – сказала Ярослава свекрусі

Кожен Новий рік Анастасія Григорівна святкує винятково зі своїми подругами. Така у неї традиція. 

Жінки готують салати, купують шампанське і гомонять про свої старечі справи. 

Однак цьогоріч коліжанки раптово роз’їхалися: хто до дочки, хто в інше місто. Так пані Анастасія і залишилася сама. Втім, у відчай жінка не впадала. Подивиться телевізор, приготує смачні страви, нарешті матиме душевний спокій – ось і все свято. 

Але сталося не так, як гадалося.

Напередодні свята жінці подзвонив син і запропонував прийти до них із дружиною в гості.

– Ми за тобою заїдемо. Відсвяткуєш Новий рік з нами. Краще, ніж на самоті, – сказав Данило.

Мати задумалася.

Вона вагалася, бо знала, що така ідея навряд була зініційована невісткою. Остання свекруху не дуже й любила, тому й не була б рада ділити з Анастасією святковий стіл.

Свекруха з невісткою не вжилися із самого початку. Для Анастасії Григорівни Ярина була занадто примхливою та невмілою. А для дівчини мати її чоловіка – аж надто прискіпливою та вибагливою. Часом старенька помічала, як важко дітям сидіти з онуками і паралельно працювати, тож переступала власну гордість і пропонувала допомогу. Але Ярина тільки відмахувалася. Казала, що сама все зможе. Зате від своєї матері допомогу дівчина приймала залюбки.

– А Ярина точно знає, що ти мене в гості запрошуєш? Вона хіба не буде проти? 

Данило заспокоював матір. Запевняв, що дружина все знає і чекає на гостей. 

Анастасія Григорівна ще трохи повагалася і все ж таки погодилась на пропозицію сина. 

Того дня жінка завчасно приготувала подарунки рідним, одягла свою найкращу сукню і вирушила в гості до сина.

Коли пенсіонерка переступила поріг Данилового дому, то вжахнулася. До свята залишалися лічені години, а про підготовку ніхто навіть не думав. 

Онуки гралися, розкидаючи речі в будинку, невістка навіть не вставала з ліжка, а на кухні височіла гора немитого посуду.

– Що за безлад? Я до вас на свято приїхала чи порядок наводити? Хоч би причесалися та одягнулися нарядно. Хутко беріть ганчірки і починайте мити все! – скомандувала свекруха.

Молодший онук радо підхопився на ноги і побіг допомагати бабусі. Натомість невістка та старша онука навіть з місця не зрушили. 

Пошепки

– А де їжа?

– Я вчора була зайнята. Нічого не встигла. Але ви не переживайте, я все замовила. Скоро нам доставлять святкові страви,- байдуже кинула Ярина.

– Від чого ти втомилася? У тебе робота програміста, а не вантажника машин! Оце-то вигадала!

Далі Анастасія Григорівна вирішила атакувати онучку, яка цілком взяла приклад з матері. 

– Давай сюди свій телефон. Я його через вікно викину! Як не соромно!? Така доросла і вже ледарюєш!

Раптом до кімнати ввійшла Ярина.

– Ви свій рот закрийте. Ви у мене вдома. Якщо щось не подобається, то забирайтеся до себе, там і командуйте!

Старенька аж застигла на місці. Не очікувала вона такого від власної невістки. Такого в бік Анастасії Григорівни ще ніхто собі не дозволяв.

Більше пенсіонерка не зронила жодного слова. Вона накинула на плечі шубу і вийшла в під’їзд. На диво, ніхто навіть не кинувся її зупиняти. 

А дзвінка від сина не було навіть наступного дня.

Зустрічати Новий рік жінці і справді довелося у цілковитій самотності. 

Але та намагалася не горювати. Як і планувала, ввімкнула телевізор, нарізала салати. А чого хвилюватися? Жінка й так знала ставлення невістки до себе. Десь у душі відчувала, що саме так усе й закінчиться.

По телевізору якраз розповідали про те, як якась стара пані прихистила в себе жінку з дитиною, а потім ті стали їй, як рідні.

– Треба і мені так. Якщо зі своїми не виходить, то хоча б чужим любов подарую. Вони точно будуть більш вдячні, ніж син з невісткою,- пробурмотіла собі під ніс пенсіонерка.

Тому, якщо якась жінка погодиться доглядати за Анастасією Григорівною, то жінка одразу ж квартиру на неї перепише! Більше немає на кого майно залишити. Син з головою пішов в одруження. Тепер думка Ярини йому важливіша, отже й старенькій діла до них не буде. Кожен отримає те, що заслужив.

Чи має рацію свекруха, осуджуючи невістку?

А невістка з таким ставленням до свекрухи?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector