Ви знаєте, на що здатне активоване вугілля? Тримайте повний список способів його застосування

Активоване вугілля – це адсорбувальний засіб. Він ніби притягує токсини і інші шкідливі речовини і виводить їх з організму. Це властивість, а також чорний колір робить вугілля універсальним засобом 

Що потрібно знати про активоване вугілля

Багато з нас знають, наскільки кориснe активоване вугілля, розуміють, як і для чого його потрібно застосовувати, однак це не зовсім так. Сьогодні ми вам розповімо для чого можна використовувати активоване вугілля на основі досліджень і чи дійсно цей препарат ефективний настільки, як про нього розповідають.

Коли вугілля ефективне?

Отруєння

Активоване вугілля зазвичай приймають всередину для лікування отруєнь. Такий препарат чудово виводить токсини з організм.

Недостатньо доказів доведеної ефективності при наступних станах: 

  • Знижений або заблокований відтік жовчі з печінки (холестаз). Прийом активованого вугілля всередину допомагає лікувати холестаз під час вагітності, згідно з деякими ранніми звітами, однак щоб точно стверджувати, не вистачає доказової бази. 
  • Порушення травлення (диспепсія). Деякі ранні дослідження показують, що прийом певних комбінованих продуктів, що містять активоване вугілля з оксидом магнію або без нього, можуть зменшити біль, здуття живота та відчуття ситості у людей із порушенням травлення. Незрозуміло, чи помагає при цьому активоване вугілля самостійно. 
  • Гази (метеоризм). Деякі дослідження показують, що активоване вугілля ефективно зменшує кишкові гази. Але інші дослідження це заперечують. Поки що вчені ще не прийшли до висновку з цього приводу.
  • Похмілля. Активоване вугілля входить до складу деяких засобів від похмілля, але експерти скептично ставляться до того, наскільки ефективно воно може діяти. 
  • Високий рівень холестерину. Поки що наукові дослідження не погоджуються щодо ефективності прийому активованого вугілля всередину для зниження рівня холестерину в крові.
  • Високий рівень фосфату в крові (гіперфосфатемія). Ранні дослідження показують, що прийом активованого вугілля щодня протягом 12 місяців знижує рівень фосфатів у людей із захворюваннями нирок.
  • Загоєння ран. Дослідження щодо використання активованого вугілля для загоєння ран неоднозначні. Деякі ранні дослідження показують, що використання пов’язок з активованим вугіллям допомагає загоєнню ран у людей з венозними виразками ніг. Але інші дослідження показують, що активоване вугілля не допомагає лікувати пролежні та венозні виразки ніг.

Потрібні додаткові докази, щоб оцінити ефективність активованого вугілля для цих цілей та інших цілей. Для чого Ви використовуєте вугілля?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

U2
Adblock
detector