Чи батьки повинні втручатися, коли брати й сестри сваряться або б’ються між собою?

А ви як думаєте, повинні?

Найкращою сферою для того, щоб навчитися налагоджувати стосунки в суспільстві, є взаємини між братами й сестрами. Спілкуючись між собою, вони вчаться бути наполегливими й досягати компромісів, пристосовуватися до родинної ієрархії та толерантно ставитися до іншої людини, попри різні несподіванки. Ввечері дитина може почуватися ображеною, оскільки старший брат знову продемонстрував їй, що все знає найкраще, але вже наступного дня буде задоволена, бо він захистив її від групи однолітків. Також дитина перестає ревнувати молодшу сестру, тільки-но мама залишає їх самих і їй треба дивитися за меншою, втішати її.

Коли батьки порушують ієрархію, яка панує між братами й сестрами, і міняють їх місцями або починають ставитися до всіх дітей так, наче вони перебувають на однаковому рівні, виникає непотрібне напруження. Треба дотримуватися ієрархії, незалежно від статі, здібностей чи хвороб. Ієрархія стоїть на сторожі справедливості лише тоді, коли ґрунтується на черговості народження. Кожен із братів і сестер має інші права й обов’язки. Логічно, що старші діти мають більше обов’язків, ніж молодші, але й більше прав на самостійність.

Чи батьки повинні втручатися, коли брати й сестри сваряться або б’ються між собою? Це запитання звучить майже під час кожної дискусії. Моя відповідь така: насамперед батьки мають встановити правила ведення чесної боротьби. Найкраще для виконання цього завдання підходить батько, який як чоловік краще розуміється на спортивних правилах. До родинних засад можуть, наприклад, належати такі: супротивникам заборонено використовувати «зброю» й перешкоджати старшим дітям, котрі не беруть участи в конфлікті. Переконавшись, що діти засвоїли визначені правила поведінки, батьки більше не повинні втручатися в їхні суперечки.

Які стосунки у вас з вашими братами та сестрами?

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: