Я ледь не вклякнула в тій церкві, коли почула ім’я похресниці. Як Олена взагалі до такого додумалася, поясніть, люди добрі. Та дитину за таке прізвисько потім все село засміє та пальцем тикатиме!

Нещодавно мене покликали за куму. Подруга Олена народила донечку. Звісно, я не могла відмовити стати хрещеною мамою, то ж великий гріх! 

З Оленою ми познайомилися ще в університеті на 1 курсі, жили разом у кімнаті. Ходили на пари та на дискотеки, готувалися до екзаменів, плакалися одна одній через нерозділене кохання. Щосуботи, коли наші батьки передавали продукти на вокзал з села, то ми обов’язково ділилися. 

Після 4 курсу Олена вийшла заміж за Петра, він з сусіднього села. Тому переїхала до нього на Тернопільщину. А я зосталася у Львові, тут якраз знайшла хорошу роботу. А потім сама одружилася, мій коханий Дімка місцевий. 

Не дивлячись на таку досить велику відстань, ми з Оленою досі підтримуємо теплі відносини. Часто запрошуємо її та Петра у гості, Новий Рік разом святкували. Обов’язково вітає одна одну зі святами та іменинами. 

Тиждень тому Олена народила та попросила мене піти за куму:

– Ну якщо ти не проти…

– Не проти? То таке щастя! Звісно, я тільки за! Ще питаєш такі дурниці! 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Я купила стільки подарунків, що ледь помістилися в багажник машини. Навіть взяла для хрещениці золотий хрестик та цепочку. У неділю були хрестини, а потім всі гості та родичі мали поїхати в ресторан. Я ж така на емоціях геть забула про головне – запитати ім’я новонародженої хрещеної доньки. 

І тільки коли священник читав молитву, то я почула це прикре прізвисько. Аж дитину з рук не впустила, чесно. Бо дівчинку назвали Беатрисою! Покотило Беатриса Петрівна, просто цирк якийсь. Ще б назвали Клеопатрою чи Нефертіті. 

– Беатриса означає “блаженна” та “благословенна”.

– Так у нас Богданка те саме означає. Чого ти дитину українським іменем не назвала? Стільки милозвучних – Боженка, Богданка…

Пошепки

– Ага, у нас половина села Богданки, а решта – Іванки. Я хочу, аби моя дитина вже з малечку виділялася серед інших. Тим паче, це ім’я може принести їй гарну долю.

Ні мені, ні чоловікові ця кличка взагалі не сподобалася. Я насилу вичавлювала посмішку, коли ставали фотографуватися. От тримаю я похресницю, дивлюся на це миле личко – та ніяка не Беатриса, а Богданка. Ще й прізвище для неї сміховинне – Покотило. Ну геть не пасує те ім’я, яке Олена вигадала. 

– Ну діти її за таке прізвисько точно буду дражнити у школі. Беатриса! Невже нема іншого імені нормального. А що сусіди будуть про неї говорити?

– Тобі яке діло?

– Велике, бо я ж її хрещена мати! 

Тепер не знаю, яким боком до Олени та хрещениці підходити. Бо Беатрісою мені язик точно не повернеться так сказати. 

От невже в нас нема гарних українських імен? Стефанія, Меланія, Богдана, Божена, Віра чи Надія або ж Любов? Глянула у церковний календар – а то ж навіть іменин на таке ім’я нема. 

Щоразу дивуюся з імен, які батьки вибирають для дітей. От невже вони не розуміють, що таким прізвиськом можуть тільки дитині життя зіпсувати? І долю вирішує сам Бог, а не якесь безглузде ім’я. 

Чесно, тепер навіть трішки жалію, що не відмовилася від пропозиції стати хрещеною мамою. Бо мені соромно друзям чи родичам говорити ім’я хрещеної доньки. 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy  

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector