Я ледве додзвонилась до сина, який на передовій. Запитала його “Як ти?” Та відповідь мене здивувала

Мій син не спитав дозволу, коли на третій день війни вирішив піти на фронт. Для мене це стало страшним ударом. Я пишалась його позицією, хоча й була розлючена.

Згодом почалось найважче – син міг на кілька днів зникнути, зв’язку із ним не було зовсім. Я втратила спокій, зовсім не могла спати.

Пам’ятаю, як після чергового схожого випадку, мені все ж вдалося додзвонитися до сина. Розмова була зовсім коротка:

 – Любий, як ти?

 – Все нормально.

Пошепки

Мене обурювало, що він відповідає так коротко. Невже важко розказати в деталях, що там з ним, чи він їв, чи спав, який в нього настрій. І так щоразу.

Знадобився рік, аби я зрозуміла – він каже лише те, що може сказати. Син дістав поранення, лежав в госпіталі. Я приїхала в інше місто, аби бути поруч. Та навіть, коли він був близько, страждав від болю, то однаково відповідав своє “нормально”.

І лише тоді, спостерігаючи за ним, у мене відкрились очі. Це “нормально” – не просто слово. Тож коли військові так відповідають, спробуйте не вимагати більшого.

Ми живемо своїм життям, ходимо в кафе на каву, замовляємо одяг онлайн, плануємо вихідні. А нашим захисникам не треба нічого планувати, це вже зроблено за них. Вони не сплять вночі й мріють про зустріч з дітьми та коханими. Воїнам доводиться митися вологими серветками, в них немає змоги прийняти душ. Вони сплять на холодній землі – і лише у снах бачать чисту постіль. Наші герої їдять те, що є і не обирають. Ці люди перебувають у пеклі, дивляться в очі смерті й втрачають друзів.

Це слово “нормально” – спроба приховати від інших увесь жах, який доводиться проживати щодня бійцям ЗСУ. Таким чином вони нас захищають, будують невидиму стіну, аби залишити нам нормальний світ. Тож намагайтесь ставитись з розумінням до тих, хто дарує нам можливість жити у вільному світі.

А як ви спілкуєтесь з військовими?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector