– Я лучше буду на русском разговаривать! – сказала касирка, а я остовпів на місці. – Они сказали, что я позорюсь!

Діло було в супермаркеті. Я звернувся до касирки українською, але замість відповіді на питання отримав порцію здивування:

– Ви что, из этих?

– Тобто? Ви про україномовних людей? Тоді так! А що?

– Ви знаете, а я специально не буду так разговаривать! 

– А, ви про це! Ну ви говоріть так, як вам зручно! Все нормально! Дякую, що навіть не вдарили мене за це! Ви не зважайте, я просто з Волині, там всі наглі. Якщо ви не проти, то з вами я розмовлятиму українською.

– Я не против! Ти не так понял! Это я не буду с тобою разговаривать на мове!

– Добре! Просто я не розумію чому ви так різко відреагували на мою українську?

– Потому что перед тобой люди смеялись с меня! Сказали на мой украинский, что это язык азирова! Сказали что я лучше молчала и не позорилась! А мне так обидно стало! Больше никогда не заговорю украинской! И пусть штрафуют! 

Пошепки

– Ой! Та не хвилюйтесь, ви, за суржик не штрафують. В нас по всій Україні люди можуть розмовляти трохи по-різному і нічого. Чи на Поліссі чи в Закарпатті! Я сам інколи перекладаю в інтернеті, бо не розумію. Тут нема чого соромитись. Ви розмовляйте для себе! Але якщо не будете пробувати розмовляти українською, то так її і не вивчите!

– З вас триста грівєнь. Ваша решта! Дякую! Гарного дня! – відповіла впевненіше касирка, що мені аж радісно стало.

Не варто свій внутрішній конфлікт виносити на інших людей. Залишайтесь людяними і не спонукайте на конфлікт. Я сам помічав, що люди до яких ти першим говорив українською у 80% випадків теж на неї переходять!

Потрібно з повагою ставитися до мови, тоді й інші її поважатимуть! 

Справді, лиш власний приклад може надихнути інших заговорити і підучити мову. Негативу на сьогодні і так задосить! Збагачуймось культурно! 

Що ви думаєте про це?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився з нами читач сторінки “Пошепки”. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю.

Усі фото в статті є ілюстративними. Напишіть свою історію і команда наших редакторів поділиться нею з іншими читачами. Надсилайте на пошту [email protected]

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Adblock
detector