Я навіть не знала, що ці прості та одночасно дешеві засоби здатні відчистити шви між плиткою за пару хвилин. Результат вас приємно вразить!

Я дуже люблю плитку на кухні та ванній кімнаті. Вона красива, з підігрівом, взимку не холодно. Однак, у них є маленький, але дуже вагомий мінус – шви. Вони надто швидко забруднюються і псують всю красоту плитки. 

Чим я тільки не намагалася вичистити – дорога побутова хімія, терла старою зубною щіткою… Ну марно, чесно. Шви як і були брудні, так і залишилися. 

Однак, моя подруга підказала дієвий та дешевий метод. Тим паче, всі складники продаються за декілька гривень у кожному магазині. 

Нам потрібно:

  • 7 склянок води;
  • половина стакана соди;
  • 1/3 склянки лимонного соку;
  • 1/4 склянки оцту (підійде як звичайний, так і яблучний)

Всі засоби змішати та обережно нанести на шви за допомогою губки чи зубної щітки. Не забудьте попередньо одягти рукавички, щоб не отримати опік чи подразнення на руках. Вже за декілька хвилин ви помітите, як шви стали білосніжними. Потім промийте поверхню звичайною вологою ганчіркою. 

До речі, сода – найкращий натуральний очисник для поверхонь, особливо на кухні. Допомагає швидко прибрати бруд з мікрохвильовки, холодильника та відчистити столові прибори. А ще добре використовувати соду для очищення раковини. Змішайте 1 столову ложку соди, 1 столову ложку солі та 2 столові ложки оцту та залийте суміш у сифон. Залиште раковину на 15 хвилин, а потім ретельно промийте все холодною водою. 

Пошепки

Окрім цього, сода є чудовим засобом, який допоможе прибрати неприємний запах. Помийте кошик для сміття содою та господарським милом. Сода також дезінфікує чайник та забирає всередині накип – насипте чайну ложку та прокип’ятіть на середньому вогні. Потім промийте ретельно водою. 

Гірчичний порошок чудово може замінити різні засоби в боротьбі з жиром. Насипте невелику кількість порошку на жирну поверхню (каструля, тарілки, сковорідка) та промийте її під теплою водою. Порошок швидко забере весь жир та наліт. Потім ще раз промийте, але вже під холодною водою.

Ще один гарний помічник у прибиранні – оцет. По-перше, він чудово дезінфікує дерев’яні поверхні від мікробів, які можуть збиратися на них. По-друге, можна зробити скраб-антижир. Змішайте 1:1 оцет та сіль та ретельно протріть поверхні, потім промийте у холодній воді. 

Якщо у вас пригоріла гречка, рис чи інші продукти в каструлі, то залийте оцет всередину. Але щоб рідина доходила саме до того рівня, на якому закінчується пригар. Залиште на ніч, а зранку промийте каструлю водою. 

Окрім цього, оцет забирає у себе поганий запах. Наприклад, у вас щось згоріло на кухні. Варто змішати оцет з водою 1:1 та поставити на невеличкий вогник. Поки оцет кипить, то буде провітрювати кімнату. 

Остання річ, без якої я не уявляю прибирання – лимонна кислота. Додаю її у барабан пральної машинки (без одягу) та в чайник. Адже цей засіб запобігає утворенню накипу всередині приладів. 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector