Я нізащо в житті не поїду до тата в село. Хоча всі називають зрадницею, але ні каплі не соромно за той вчинок!

Моя молодша сестра залишилася жити з татом у селі. А я після 11 класу переїхала до Львова, тут закінчила університет, вийшла заміж, дітей народила. Ну, якщо чесно, у великому місті більше можливостей, ніж у маленькому селі. 

Інна також вийшла заміж, її чоловік Петро працює майстром, робить ремонти. А це така робота популярна, ще й платять багато. Тим паче, молодята після весілля вирішили жити у батьківській хаті. Петро добудував другий поверх, поставив новий паркан, ще такі ворота, які автоматично відчиняються та зачиняються. Для дітей є окремий басейн, качелі, будиночок на дереві. 

Мама померла давно, Інна ще тоді в садок навіть не ходила. З нами тоді ще жила покійна бабуся Магдалина. Якби не вона  – то ми з сестрою і татом точно пропали на цьому світі. Бабця замінила нам маму, давала ту любов та ласку. Ну бо все одно, коли ти тато і сам виховуєш двох дівчаток, то трохи важко. 

Я приїздила в село щовихідних, привозила якісь продукти, подарунки. Якщо треба – давала татові гроші на ліки чи сама їх купувала у аптеці. Хоча сестра нічого не казала мені за гроші, не рахувалася. Але я також стараюся якось про них потурбуватися. 

І от тиждень тому до мене зателефонувала Інна:

– Їдемо з кумами на декілька днів у Буковель. А тата нема з ким залишити. Ти ж знаєш, який він неуважний, постійно забуває пити свої ліки. Треба, аби ти з ним побула ці дні

Я погодилася. Швидко зібрала речі, взяла на роботі відпустку, зі мною ще діти поїхали. Хоча Інна залишила нам повний холодильник їжі, але я ще привезла кавун, печиво, крупи, олію. Ну і татові ліки.

Але повірте, вже ввечері того ж дня я пожаліла, що поїхала в село. Бо тато себе поводив, наче мама дитина. 

По-перше, у нього хворі легені. А він за декілька годин викурив всю пачку цигарок. Я на нього сварилася, як на школяра, якого зловила на гарячому. І який приклад він подає онукам? Ще ввечері попросив молодшого Дімку (йому 8) побігти в магазин і купити йому ще пачку цигарок. Я була в шоці. 

Татові прописали спеціальні уколи. І я годину вмовляла його присісти, аби все зробити. Так посварилися, що тато залишився без уколу. А потім сестра до мене подзвонила і сказала, що ці уколи тато сам собі ставить по графіку. 

Мало того, тато робить домашнє вино. І часто дегустує зі своїми сусідами напій. А він дуже міцний, мені аж у ніс вдарило, коли понюхала. 

– Тату, тобі не можна таке пити, у тебе серце.

– Ану не позор мене перед сусідами. Краще принеси якусь закуску!

Пошепки

І от татові потім так стало погано, що ми викликали швидку. Через вино піднявся тиск, у голові запаморочилося. Я зі злості вилила цілу пляшку вина геть, то ще потім наслухалася “хороших слів”.

От вино він з радістю хлепче, а ліки не хоче приймати. Потім ще жаліється, як йому погано. 

Останньою каплею став похід до лікаря на плановий огляд. Тато ще в машині кричав, що ті лікарі шарлатани, хочуть його на той світ відправити, що навмисне гроші тягнуть. Повірте, у мене з дітьми не було таких проблем, як з татом. 

Я протрималася 3 дні. Але потім поведінка тата мене так винервувала, зібрала всі речі в машину, дала тисячу гривень сусідці та попросила, аби вона прослідкувала за татом. 

Але Інна через це на мене образилася:

– Я не знаю, як ти з татом даєш ради, він такий..

– Він наш тато. А ти взяла і поїхала геть, зрадниця. 

– Але з ним нереально висидіти.

– Ну я якось можу, а ти ні? Просто скажи правду, що тобі лінь за татом дивитися. 

Отак я посварилася з сестрою. Але моєї провини в цьому точно нема. Вже все село мене зрадницею називає.

Ну поясніть мені, будь ласка, це з віком люди таким нервовими стають? Мене теж така доля чекатиме? Хіба тато не розуміє, що такою поведінкою він тільки відштовхує від себе? 

За Інну образливо. Чому вона мені не вірить? Сама живе з татом під одним дахом і знає, що в нього прикрий характер.

Як дівчині помиритися з родиною? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector