Я працювала у школі 5 років – на більше мене не вистачило. Написала заяву на звільнення, адже більше не могла терпіти такого відношення

Я пропрацювала у школі 5 років, на більше мене не вистачило Хочу сказати, що всі 9 кіл пекла здаються просто райським містечком в порівнянні зі шкільною системою.

І найбільше мене дратують якраз батьки! 

Мені здається, що батьки втратили межу щодо спілкування з вчителями. Одного вечора до мене зателефонувала мамуся та рипіла, як навіжена, погрожувала судом та казала, що напише на мене заяву на ім’я директора. А все через… телефон. Бо я забрала телефон її сина та віддала тільки після закінчення уроку. А як я ще мала вчинити? Адже хлопчик взагалі не реагував на мої зауваження, грав у якусь гру та відривав інших діток від заняття. 

І це не поодинокі випадки. Вчитель може зробити лагідне зауваження дитині, аби вона не бігала по коридорі (ну це ж елементарна безпека). А потім отримує докори у стилі “ти чому на мою дитину свариш, ти взагалі хто тут така, ану ходімо до директора” від прокажених матусь. Мені здається, що таким жіночкам треба робити якесь спеціальне щеплення проти агресії на вчителів.

Моя подруга одного разу просто зловила за руку хлопчика (не била, не кричала – наголошую) та попросила ввічливо не скакати на сходинках, аби не розбив лоба. І вже на наступній перерві до її кабінету залітає, немов фурія, мамуся та починає лаяти, що вона побила її дитинку. Ну цирк, інших слів у мене просто нема. 

Але це ще не всі проблеми.

Я підпрацьовувала репетитором англійської мови. І десь рік тому до мене ходив хлопець з 9 класу, готувався до ДПА. Спершу все було добре, завжди приходив вчасно двічі на тиждень. Але потім то в нього голова болить, то до зубного йде, то має їхати в село. Я не заперечувала, але наполягала, аби ми відпрацювали його прогули. Я хвилювалася не за гроші, а за знання, які дитина не отримає. 

Якось зустрічаю його маму та питаю, чи її синочок не хворіє. А вона дивиться на мене, як баран на нові ворота. Виявилося, що син у неї гроші на додаткові заняття брав, але до мене не приходив! Пошив у дурні мене та маму. І знаєте, хто вийшов винним у цій ситуації? Я! Бо не проконтролювала учня, щоб він прийшов до мене на заняття. Тобто я ще повинна його, як малу дитинку в садку, доглядати? Бо, бачте, я мала зателефонувати йому перед заняттям, потім провести на автобус та переконатися, що він безпечно дістався додому. І тому хлопцеві, на секунду, було вже 15 років. 

Пошепки

Найгірше – це виховання дітей, особливо у молодших класах.

Я помітила, що діти звикли “мірятися” гаманцями батьків. На перерві показують як не дорогі айфони, то одяг, розповідають, куди літали на відпочинок. Я розумію, що не всі батьки так багато заробляють, хтось може ледь виживає на ту маленьку зарплату. У моєму класі була така дівчинка, її виховувала мати-одиначка та літня, лежача бабуся. Звісно, коштів на дорогий смартфон чи відпочинок у Єгипті вони не мали, тому бідолашній діставалося від однокласників на горіхи. Обзивали її “попелюшка”, “сіра миша”, “безхатько” і це ще лагідна форма образи. 

Батьки ніяк не реагували на мої зауваження. Я бачила, як дівчинці важко вчитися у школі, як її принижує клас. Тому викликала її маму до школи та порадила тільки одне – забрати звідси документи та перевести її в інший навчальний заклад. На щастя, хоча б тут мене послухали. Нещодавно зустріла дівчинку та її маму – вона вчиться на відмінно у новій школі, добре товаришує з однокласниками та їздить на олімпіади. 

Цими історіями я не хочу нікого образити.

Але шановні батьки, будь ласка, не робіть вчителя цапом-відбувайлом!

Я прекрасно розумію, що ваші дітки найкращі у світі, над їх голівкою німб світиться та крила білосніжні ростуть. Але займіться їх вихованням серйозно! Через таких розбещених малюків страждають інші учні та репутація вчителя. 

І якщо ваша дитина отримала зауваження щодо поведінки у класі – то в першу чергу треба говорити з цим чортенятком, а не телефонувати до вчителя. Потрібно мати хоча б крихту поваги до нас! 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився з нами читач сторінки “Пошепки”. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними. Напишіть свою історію і команда наших редакторів поділиться нею з іншими читачами. Надсилайте на пошту [email protected]

Ви погоджуєтеся зі словами вчительки? Чи траплялися у Вас конфлікти з вчителями? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector